Sloup ohně a jiné příběhy

Originální název: Pilar of Fire

Polaris - 1993
ISBN: 80-901292-4-2

Polaris (1993) 80-901292-4-2 293

Kniha příběhů je rozdělena do 3 částí. V první z nich převládá fenomén smrti, vyrovnání se s myšlenkou na smrt, pocity ohrožení a osamocení člověka a následky určitého hlubokého prožitku. Mnohé povídky jsou tajemné, jiné hluboce filozofické a symbolické. Druhou část tvoří prózy spojené společnou tématikou - příběhy upírské rodiny, jejíž existence se odráží ve staletích. Do poslední části jsou zařazeny povídky zabývající se mimozemskými civilizacemi a nekonečností života. Všechny magické, snové příběhy mají zřetelnou symboliku se životem.

Obsahuje povídky:
- Dubnová čarodějka
- Ohnivé balónky
- Skleněná nádoba
- Muž shora
- Sloup ohně (Založil/a: Barabura)

Mayaku
  20. 5. 2016, 13:04
Psal se rok 2004 a já se poprvé setkala s tvorbou Raye Bradburyho a hned z toho byla literární láska na první pohled, na čemž měla lví podíl právě tato kniha. Uznávám, že kvalita jednotlivých povídek dost kolísá, ale už jen kvůli fantastické Kose, Strýčkovi Einarovi, Dubnové čarodějce a Sloupu ohně rozhodně stojí za přečtení.

"Drew Erickson bez ustání mává kosou, s očima oslepenými tisíci sluncí a pohledem plným bledé hrůzy, s očima, které nikdy nespí, žne pořád dál a dál a dál..."... I po těch letech mi to pořád zní v hlavě :)
banan
  30. 7. 2013, 14:14
Prvni kniha kterou jsem od cteneho Raye Bradburyho cetl, do te doby jsem ho neznal a od te doby chci znat kazde jeho dilo.. Povidka KOSA vse odstartovala..