Lidové nakladatelství - 1977

Lidové nakladatelství (1977)
Lidové nakladatelství (1973) 306

Soubor je tematicky zaměřen na milostné problémy a lásku ve všech jejích podobách a na psychologické problémy, které z těchto mezilidských vztahů vyplývají. Ladění povídek je velice široké, od humorných drobných příběhů až po krátká tragická dramata. (Založil/a: Barabura)

Jokolo
  2. 4. 2013, 23:07
Je to to jediné, co jsem od Maupassanta četl a musím říct, že mě to navnadilo na jeho další tvorbu. Povídky jsou výborné, po přečtení prvních tří jsem byl naprosto nadšený a hltal jsem další a další.
Každá z nich je velmi nápaditá, dobře napsaná, charaktery jsou i přes zhuštěnost na málo stránek rozpracované a každý z nich má své místo. Najdeme tu postavy jak zlé, dobré, tak i rozporuplné.
Jediným nedostatkem pro mě bylo nedostatečné zakončení některých z povídek, ale o to nejspíš právě šlo, záleželo na fantazii čtenáře, jak si příběh domyslí a musím říct, že i s odstupem času jsem si i tohohle začal cenit.
Každopádně je to výborná četba pro romantiky a citlivky.
Kleome
  5. 8. 2016, 18:58
Kniha je docela návyková, když jsem jednou začala, stále jsem se těšila na další příběhy. Nejsem nijak romantický typ a rozhodně nevyhledávám knihy o lásce a přesto se mi tato líbila. Proč? Protože to nejsou příběhy ani tolik o lásce, nýbrž vyprávění o lidech, která pojí společné téma lásky i "lásky."