Prstenec kolem slunce

Poprvé vydáno celosvětově: 1953

Laser - 1995
ISBN: 80-7193-004-0

Laser (1995) 80-7193-004-0 265

Zajímavá a velice netradiční sci-fi pojednává o snaze přimět lidstvo k životu bez válek.

Autor v tomto románu rozvíjí teorii paralelních Zemí - Zemí, které jsou stejné, důvěrně známé, a přece v mnoha aspektech odlišné. Pátrání po korporaci, která prodává nezničitelné a nesmírně levné věci, něžný příběh podivuhodného vztahu, dětská hračka - brána do světa divů - to vše tvoří rámec knihy. (Založil/a: Barabura)

HELLBOY-DB
  27. 5. 2012, 13:27
Moje první kniha od tohoto autora a ještě s tak zajímavým námětem, jakým jsou alternativní světy, v sobě skrývala velký potenciál. Začátek děje, ve kterém se na světě začínají objevovat nezničitelné věci odnikud, mě udržoval v příjemném pocitu z neznáma. Tento pocit se bohužel začal postupně vytrácet s tím, jak se hrdina přenesl do druhého světa. Tento druhý svět ztrácí u mě body za to, jak ho autor pojal, (já osobně bych preferoval víc sci-fi). A za druhé, důvody jeho obyvatel proč posílají do původního světa své výrobky, a čeho tím chtějí dosáhnout, odpovídá myšlenkově době vzniku tohoto románu, což je trochu škoda. Nebýt tohoto tak by to bylo super, takto je to jen za ===80%.
Methat
  9. 6. 2015, 13:36
Veľmi zaujímavá jednohubka na zamyslenie sa. Autor tu rozvíja myšlienku paralelných Zemí celkom zaujímavo. Zo začiatku ide o knihu ako každú inú, postupne budú prichádzať do obchodov večné predmety a vy si budete pokladať otázky, odkiaľ sa dočerta vzali a akú súvislosť majú s paralelnými svetmi. Od polovice knihy sa tempo pomaličky zvyšuje, autor prezrádza svoje myšlienky, vysvetľuje sa mnoho otázok a koniec je celkom akčne a logicko ukončený, zostal mi taký príjemný pocit, pretože som nepotreboval od autora už žiadne ďalšie vysvetlenia - knihu autor krásne ukončil, jednoducho. Obálka pôsobí zavádzajúco, keďže sa nikde v texte neobjavila basketbalová lopta, hlavní aktéri boli asi dvakrát starší, nechodilo sa po strechách metropolí budúcnosti, aj keď si myslím, že pán Simak v roku vydania knihy(1952) vystihol dnešnú atmosféru alebo aspoň budúcnosť, aj keď nebola daná do dnešného storočia a paralelná Zem pôsobí skôr ako prerastený Mesiac. Nuž čo - za taký drobný peniaz (3,30€) tá kniha za to stála.

Kniha má hĺbku, to sa musí uznať. Najlepšie sa dá ta hĺbka predstaviť aj nasledujúcou vetou:

"Světy seřazené za sebou v řetězu, jeden za druhým."