Star Wars: Nový řád Jedi - Hvězda po hvězdě

Egmont - 2010
ISBN: 978-80-252-1414-5

Egmont (2010) 978-80-252-1414-5 484

9. díl série Star Wars: Nový řád Jedi

Nemilosrdní Yuuzhan Vongové pokračují ve svém ničivém tažení a Nová republika se otřásá v základech. Brutální neúřátelé stvořili zuřivého netvora, který dokáže vypátrat - a zabíjet - rytíře Jedi. Republika navíc dostává děsivé ultimátum: pokud do týdne neoznámí polohu tajné základny Jediů, Yuuzhan Vongové zničí miliony lodí s uprchlíky.

Zatímco se ochromení, avšak dosud neporažení Jediové snaží vypořádat s nejnovějším útokem, Leiin syn Anakin vymyslí riskantní plán. Spolu s údernou jednotkou Jediů pronikne do srdce nepřátelského území, aby zneškodnil nejnebezpečnější yuuzhanvongskou zbraň. Po boku svého bratra a sestry stane tváří v tvář svému osudu - a s nimi celá Nová republika... (Založil/a: mineas)

Troy Denning Troy Denning
*08.10.1958

Bred
  1. 9. 2011, 12:12
Příběh posouvá zápletku s Yuuzhan Vongy o pořádný kus dál, co jiného taky čekat na skoro pětistech stránkách. Místy jsem se maličko zadrhával, když bylo vyprávění moc rozbředlé, a pak se mi stávalo, že se najednou začalo dít něco, k čemu nebyl žádný předchozí vztah (třeba jen jedna krátká věta ztracená v textu). Ale jinak dobré, otevřený konec vyžaduje přečtení dalšího dílu.