Přímý kontakt

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Egmont - 2011
ISBN: 978-80-252-1680-4

Egmont (2011) 978-80-252-1680-4 240

Klonové války zuří po celé galaxii. Vítězství či porážka je v rukou elitních jednotek – chladnokrevných klonovaných vojáků, kteří plní nejtěžší úkoly a jdou tam, kam by nikdo jiný nešel, a dokážou to, co by nikdo jiný nedokázal.

Čtyři klonovaní vojáci republikového komanda operují hluboko na území nepřítele. Mají za úkol sabotovat výzkum nové biologické zbraně na planetě obsazené separatisty. Ale nepřátel je příliš mnoho a komando nemůže spoléhat na žádnou podporu. Komando navíc tvoří přeživší vojáci různých elitních jednotek, kteří si na sebe musejí teprve zvykat. Situaci jim ještě ztíží nezdařený výsadek, při němž je Darman, specialista na trhaviny, odříznut od svých druhů. Při hledání zbytku jednotky se sice setká s padawankou Jedi, ale ta bohužel nemá žádné bojové ani velitelské zkušenosti.

Republikové komando a osamělou padawanku čeká nebezpečná cesta nepřátelským územím, na němž se to hemží trandoshanskými otrokáři, separatisty a podezíravými domorodci. Jediný chybný krok může vést k jejich prozrazení… a rychlé smrti. Pro každou jinou jednotku by to znamenalo sebevražednou misi – kromě republikového komanda. (Založil/a: mineas)

Bred
  16. 7. 2011, 17:03
Není to špatná kniha, ale to téma... Mnohokrát ohrané, jen pro jednou zasazené do světa SW. Moc dobře se to nečetlo, ani žádné hluboké myšlenky jsem nezaznamenal. Prostě taková nenápadná a nenápaditá knížka.
matonnka
  7. 6. 2015, 16:47
Pro mě nečekaně příjemné odskočení od Kola času. Období klonových válek mě nikdy moc nebralo, knížka mě ale zaujala, dobře se četla, postavy klonů jsou sympatické... Rand bude muset ještě chvilku vydržet :)
Master Chief
  23. 4. 2014, 14:18
Tato kniha se dle mého názoru dost povedla a stojí za přečtení. U knihy jsem se moc nenudil, kromě pasáží s Etain. Záporák byl podle mě OK, asi i jedna z nejlepších postav.
Do knihy ale určitě jděte. :)
DarrenMoore
  11. 1. 2014, 20:19
Karen Travissová není Tim Zahn, ale ani se na něj nesnaží si hrát. Na místo toho servíruje v téhle tenounké knížečce parádní porci vojenské akce, přičemž úmyslně dělá vše jen ne to, nač jsme z filmů, CW i z expandovaného universa zvyklí - jedie odsouvá na vedlejší kolej, na místo obvyklých hvězdných rozměrů SW příběhů se snaží udržet příběh komornější... Ale když už se jedná o Republikové komando, chybí mi tam známá parta ze hry. Naštěstí jí ale má hned následující díl na obálce.
Jo a ještě plusíky za překlad. Jsem rád že jsem nezaznamenal žádné kiksy typu "hvězdný torpédoborec". Snad jen se mi nelíbil překlad zkratek ARC a RC jako ARK a RK. Ono to á-er-sí zní přeci jen víc cool.
kini
  18. 3. 2012, 13:15
Celkem tato kniha na mě udělala velký dojem a to tím že zde konečně nejde jen o jedie,ale spíš o speciálně vycvičené klony.Je pravda že takový to příběh tu už několikrát byl,ale i tak to bylo moc hezké,vtipné,akční a jednou snad i trochu romantické.Dokonce i popis osob byl přesný že člověk si je může barvitě představit.