Originální název: Donskije rasskazy

Mladá fronta - 1967

Mladá fronta (1967)
SNKLHU-Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění (1955) 138

Soubor povídek z oblasti ruského Donu o životě a postojích prostých venkovanů během občanské války. Na pozadí historického konfliktu se zde odehrávají tragické příběhy lidí, které tyto události a konflikty bezprostředně zasáhly. Revoluce zde především roztíná rodinu, v mnoha povídkách se objevuje motiv konfliktu otce - kozáka a syna - komunisty. V povídce Osud člověk zobrazil Šolochov muže, kterého válka připravila o všechno - rodinu, zdraví i majetek, ale přesto ho nezlomila. (Založil/a: ForFreedom)

Ghoulman
  20. 11. 2016, 14:32
Čekal jsem něco podobně všelidského jako Osud člověka a bohužel, spíš se mi dostalo klasického příkladu socialistického realismu. Škoda, některé povídky byly sami o sobě slušné, ale celkově si na propagandu (ať již jakéhokoliv druhu) příliš nepotrpím.
Lucie.Terezie
  30. 6. 2014, 22:19
Neuvěřitelné příběhy o tom "kak brat ubyval bráta". Šolochov skvěle vypráví příběhy své vlasti. Historie občanské války v Rusku je velice zajímavá a aktuální.