Zlatá brána otevřena

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3861-6

Knižní klub (2013) 978-80-242-3861-6 208
Knižní klub (2008) 978-80-242-2032-1 207

Všechno začalo ve chvíli, kdy málo půvabná, zato velice schopná sekretářka Hercula Poirota udělala tři chyby v jediném dopise. Něco bylo velmi v nepořádku. Poirot brzy zjistil příčinu potíží. Sestra jeho sekretářky vedla studentskou ubytovnu v Hickory Road, kde v poslední době došlo k řadě podivných událostí. Propuknutí kleptomanie ve studentské ubytovně není druhem zločinu, jenž by obvykle budil Poirotovu pozornost. Seznam ukradených a zničených předmětů, mezi nimiž se nacházel stetoskop, staré flanelové kalhoty, bonboniéra, rozřezaný batoh a diamantový prsten nalezený v talíři polévky, však jeho zájem upoutal. Poblahopřál správkyni ubytovny, paní Hubbardové, k jedinečné, nádherné záhadě. Seznam nedával žádný smysl. Poirot si však kladl otázku, proč jsou všichni tak vyděšení, jestliže jde pouze o dílo drobného zlodějíčka. Jeho nejhorší obavy se však záhy potvrdily.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

vladislaus
  23. 4. 2014, 14:52
Tato detektivka Agáthy je celkem svěží, protože se tentokrát neodehrává v prostředí starých snobů a aristokratů, ale ve studentské ubytovně. Mladí lidé zde ještě mají své ideály, až na vraha.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:33
Čtení jsem si užívala. Bylo to čtivé a napínavé, nemohla jsem přestat číst. I když se tam Poirot moc často nevyskytuje, tak nevadí, detektivka je prostě dobře napsaná, jinak to Agatha ani neumí.