Romeo a Julie

Romeo a Julie

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-02271-0

Albatros (2009) 978-80-00-02271-0 196

Romeo a Julie je první knihou z nové edice Manga Shakespeare, která - jak už její název napovídá - představuje dílo největšího světového dramatika a básníka prostřednictvím japonské mangy; důraz ovšem neklade jen na vizuální styl, ale dbá i na krásu Shakesperova jazyka a na dramaturgické zpracování každé Shakespearovy hry.
Sonia Leong, přední britská manga ilustrátorka, zasadila Shakespearovu tragédii do dnešního Tokia; Montekové a Kapuleti jsou v jejím podání dvě znepřátelené rodiny japonské mafie - jakuzy, Romeo je rockovou hvězdou a Julie dívenkou z módní tokijské čtvrti Šibuja...

záhlaví: Manga Shakespeare: (Založil/a: Uki red)

Sonia Leong Sonia Leong
*07.05.1982

William Shakespeare William Shakespeare
*duben 1564 - †23.04.1616

Hannie
  25. 7. 2012, 14:00
Romeo á la rocková hvězda a Julie á la modelka z tokijské čtvrti mě ničím nenadchli.. Snažila jsem se tomuhle zpracování dát šanci, ale bohužel.. Tohle nejde dle mého názoru absolutně dohromady. Škoda.
Veve721
  20. 9. 2016, 22:08
A mně se to líbilo. Pěkně nakreslené, děj každý zná, takže nemá šanci se v něm ztratit,.. určitě nepatří mezi nejlepší díla na světě, ale určitě knížku z knihovničky nevyhodím. Naopak ráda si ji ještě někdy přečtu. Dala bych i 4 hvězdičky, váhala jsem, ale zas až tak vyjímečné to nebylo. Lepší průměr. :)
minusha97
  11. 3. 2016, 23:07
Priznám sa, že knihu som čítala dávno a môj pohľad na ňu je trochu skreslený. V tej dobe som bola dosť zažratá do mangy a japonskej kultúry ako takej a nedalo mi, keď som tento skvost objavila v knižnici, tak som ním ostala nadchnutá, lebo spojenie romantickej klasiky a modernej mangy ma fascinovalo. Dodnes čerpám z tejto mangy znalosti, lebo príbeh mi vďaka nej silno utkvel v pamäti (napr. v akom poradí umierali postavy).

Ale, už z tej doby si pamätám aj pár chýb mangy. Jednou z nich je absolútne nerealistickosť príbehu pri prenesení do modernej doby. To zapríčinilo premenu Romea na rockovú hviezdu a Julie na modelku, čo beriem, ale v knihe zostali prvky ako šermiarske súboje medzi znepriatelenými rodmi, ktoré pôsobia až komicky, keď dvaja kravaťáci na ulici v modernom Tokyu vytiahnu proti sebe katany.
A vlastne aj kresba ako taká je pomerne pofidérna, vtedy som to tak nebrala, ale teraz si uvedomujem, že je vlastne dosť zlá, ani nie odfláknutá ako doslova umelá a neprirodzená, skrátka videla som lepšie výtvory od amatérskych autorov.

Ale, mladším čitateľom, podobne ako mne v tej dobe, čo majú radi mangu, ale nemajú takú znalosť z tejto oblasti, ani oblasti Shakespeara by sa mohlo toto spojenie páčiť, alebo ich aspoň zaujať.
jointtek
  28. 8. 2011, 9:10
Miluji Shakespeara a miluji mangu... Ale ne, tohle k sobě prostě nejde. Dala jsem šanci dvěma dílům z edice "Manga Shakespeare", další už radši zkoušet nebudu. Navíc má tohle, dle mého názoru, do mangy hodně daleko. :)