Milenec

Originální název: The Lover

Ikar - 2002
ISBN: 80-7202-980-0

Ikar (2002) 80-7202-980-0 317

Erotický román z viktoriánské Anglie o tom, jak si bohatá svobodná žena na měsíc najme služby bývalého gigola.
Šestatřicetiletá stará panna Anne chce poznat, jaké to je pocítit tělesnou rozkoš. Odhodí všechny zábrany a zásady zavedené ve viktoriánské společnosti a pro tento účel si vybere Michela des Agnes, který byl vyhlášený svou schopností uspokojit každou ženu. Ale už pět let práci gigola nevykonává, protože ho tehdy popálil oheň. Od té doby Michel touží po pomstě. Díky němu Anne odhaluje tajemství sexu a erotiky a zase naopak ona v Michelovi probudila city, o nichž si už dávno myslel, že jich není schopen. Tyto všechny prožitky Anne ovládnou natolik, že v téměř v poslední chvíli rozpozná hrozící nebezpečí v podobě Michelova dávného nepřítele. (Založil/a: shenandoah)

Robin Schone Robin Schone
*1954

Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 21:44
Knihu jsem četla před několika lety, ale s chutí bych si ji dala znovu. V příběhu najdete nejen svět erotiky 19. století, ale jako třešinku na dortu skvěle vymyšlenou napínavou zápletku, z níž vám bude hodně nepříjemně. Určitě doporučuji k přečtení.
Dzinka
  7. 3. 2014, 17:17
Velmi pěkně napsané a zajímavé. Knížka podle mě stojí za přečtení. Knížku řadím mezi své oblíbené, ke které se určitě jěště někdy vrátím. :-)
Muficek01
  23. 6. 2013, 12:53
Pro mě osobně byla asi nejvíce zajímavá první a druhá kapitola, kde byly nejvíce popsány erotické scény. V ostatních kapitolách jsem se občas ztrácela a nějak jsem nemohla pochopit děj...