Originální název: The lady’s tutor

Ikar - 2003
ISBN: 80-249-0125-0

Ikar (2003) 80-249-0125-0 349

Román z viktoriánské Anglie o ženě, která chce vylepšit svůj manželský život a naučit se eroticky uspokojit manžela.
Za tímto účelem osloví Elizabeth Petreová lorda Safyrea, který je levobočkem arabského šejka a anglické šlechtičny a je proslulý svými milostnými úspěchy. Pruderní výchova této doby, neumožnila této třicetileté ženě, matce dvou synů, téměř žádné sexuální zkušenosti. Cítí, že její manželský život je ohrožen a chce ve svém manželovi probudit vášeň. Manžel však na její pokusy nereaguje, zato vztah mezi Elizabeth a lordem Safyerem nabývá nečekaných rozměrů. Šokující je i odhalení manželových milostných vztahů. (Založil/a: shenandoah)

Robin Schone Robin Schone
*1954

Pend
  5. 7. 2013, 7:32
Obsah přesně odpovídá názvu a nakladatelství. Ona chce uspokojit manžela nejevícího o ni zájem, manžel má milenku, ona začne mít zájem o učitele a manželovi se to nelíbí.
Adri-Anna
  2. 2. 2013, 14:17
I když název knihy děsí, že se bude jednat o přesládlý příběh plný cukrování,
byla jsem mile překvapena "detektivní" zápletkou - víc prozradit nemůžu.
Líbila se mi i doba, do které je děj knihy zasazen.
Lucy Sisk
  22. 1. 2015, 10:43

Je legrační, co dokáže jedna malá, bílá a na pohled nevinná kniha. Říkám na pohled nevinná, protože její obsah dokázal přimět červenat se člověka, u kterého bych si to netipla.

Učitel lásky překvapí nejen tématem, ale také směrem, kterým se ubírá. V literatuře je klasifikován jako erotický román a svému jménu dělá čest.

Autorkou této provokativní knihy je Robin Schoneová, americká spisovatelka s titulem "královna erotických romancí". Jedná se o její druhou publikovanou knihu.

Děj je zasazený do staré Anglie, kdy politické konexe byly na prvním místě a spořádaná rodina společenskou nezbytností. Slovo láska neexistovalo, dokud se jedná spořádaná žena Elizabeth neodhodlala naučit se potěšit svého manžela. A kdo jiný by jí lépe pomohl než šejkův syn Ramiel, proslavený milostnými pletkami. Ona má však jednu podmínku, nebude s ním spát, ani se jí on nedotkne. S takovouhle ženou se setkává Ramiel poprvé.

A jestli je něco co mají muži rádi stejně jako sex, tak je to žena s tajemstvím. Bude stačit mluvit o tom, jak potěšit muže nebo se to vymkne? Může Elizabeth milovat manžela, který jí opovrhuje? Může se učitel zamilovat do žákyně, a pokud ano, jak se k tomu postaví pravidla staré Anglie?

Ukázka:

Hudebníci za jejími zády se nedočkavě ošívali - chystali se začít hrát a mít ten večer za sebou. Elizabeth si to také přála. Přidržela si lem róby, aby bez nehody překonala úskalí, a sestoupila z nízkého dřevěného pódia.

Zástup středostavovských voličů se hrnul od stupínku. Šejkův levoboček nikde.

Copak si ho vymyslela?

"Čekal jsem od vás víc, Elizabeth."

Po ramenou ji pohladily první tóny houslí. Elizabeth se otočila.

Šejkův levoboček stál tak blízko, že se ňadry málem dotýkala klop jeho černého obleku.

Jako by se v ní začala vařit krev. "Co tady děláte?"

Cítila, jak ji ovanul jeho dech. Kolem snědého obličeje, který se nad ní skláněl, svítila svatozář zlatých vlasů. "Přišel jsem kvůli vám."

Elizabeth se zadrhl dech v hrudi. Dnes ráno přiznal, že už šest dní nespal s žádnou ženou.

Na okamžik ji napadlo, že-

Nesmysl! Vždyť ji nechtěl ani její vlastní manžel.

"Rozumím-li tomu dobře, obdržel jste ode mne balíček. Jestli jsem vaši knihu nějak poškodila, ráda se s vámi finančně vyrovnám."

Tyrkysové oči byly tvrdé jako kámen, jehož barvu vlastnily. "Co jste předvedla manželovi?"

Několikeré sáhnutí do kláves předznamenalo populární valčík. Zezadu ji ovanula vlna horkého vzduchu, jak se muži i ženy zadávali k tanci.

Nemohl vědět, co se stalo mezi ní a Edwardem. Nikdo nic netušil o jejím ponížení kromě ní... a jejího manžela.

Ledovými, křečovitě sevřenými rty sykla: "Co máte na mysli?"

"Odešla jste ode mně roztoužená. A šla jste za manželem, aby ukojil vaši touhu. Jak daleko jste zašla, předtím než vás poslal pryč?"

Vytahané cecíky. Horko.

Edward ji přirovnal ke krávě, šejkův levoboček hovořil o její touze, jako kdyby byla nějaká fena.

Dnešní ráno s manželem se změnilo v tragickou frašku. Tohle byla noční můra. Nejenže šejkův levoboček poznal, jak silně toužila po milování, když svírala v ruce ten umělý penis, ale navíc tušil, že ji manžel navzdory její touze odmítl.

Usmívala se, jako by mluvili o aukci, tanci, hudbě, o čemkoli, jen ne o zvířeti, k němuž ji přirovnal a se kterým se s Edwardovou vinou ztotožňovala. "Nevím, o čem to mluvíte, lorde Safyre. Omluvte mě, musím se jít podívat, jestli není potřeba doplnit občerstvení."

Otočila se a nepřestala se usmívat.

Otočil se spolu s ní. "Doprovodím vás. A vy mi povíte, co z věcí, které jsem vás naučil, jste zkusila použít na manžela."
Evelýny
  22. 11. 2014, 14:50
Přestože jsem byla přesvědčena, že v tomto druhu literatury mě již nic nepřekvapí, tak této knize se to povedlo. I když je to pár odstínů šedi zabalených do viktoriánské doby, i když pozorný čtenář ,,detektivní zápletku" rozlouskne skoro v počátku, navzdory erotické gymnastice na konci příběhu mě kniha opravdu bavila. Do šablonovitého zpracování současných erotických románů rozhodně nezapadá. Příjemné překvapení, ale na plný počet bodů to u mě není.
moonchild
  10. 10. 2013, 12:54
Elizabeth navštíví lorda Safyrea,muže,jenž proslul svými milostnými zkušenostmi,a požádá ho,aby jí naučil probudit v manželovi vášen.Ve chvíli,kdy Ramiel na její návrh přikívne,ani jeden z nich netuší,co bude následovat.
evasamankova
  26. 9. 2013, 14:45
Velmi erotická kniha s detektivní zápletkou. Příjemné čtení.Osvěžující oproti dnešnímu boomu trochu už šablonovitých erotických románů.