Český ráj očima archeologie

Český ráj očima archeologie Originální název: Český ráj očima archeologie

Knihy 555 - 2006
ISBN: 80-86660-15-X

Knihy 555 (2006) 80-86660-15-X 216

300 TAJEMNÝCH MÍST A JEJICH PŘÍBĚHY. Unikátní obrazová publikace, shrnující dosavadní archeologické výzkumy v Českém ráji, nás seznamuje se třemi stovkami archeologicky cenných lokalit, z nichž mnohé dodnes zůstávají obestřeny tajemstvím.

Archeolog mladoboleslavského muzea PhDr. Jiří Waldhauser, CSc. se nejstarší historií této turisticky oblíbené oblasti zabývá více než 40 let. Dešifruje mnohé archeologické objevy nejen z pravěku, ale i ze středověku a novověku a prostřednictvím 450 fotografií a kresebných rekonstrukcí podává originální a názorné svědectví, jak mohla jednotlivá místa v dávné minulosti vypadat. Historické příběhy vyprávějí o životě, obživě, bojích, kultech a pohřbívání lidí doby kamenné, bronzové, železné, Keltů, Germánů a Slovanů. Najdeme zde i přehlednou historii Českého ráje a jeho archeologického objevování. Kniha může rovněž sloužit jako turistický průvodce, nechybí podrobné mapky a tipy na výlety po stopách našich předků. (Založil/a: Alouatta Caraya)