Francouzská revoluce

Originální název: French Revolution

Ivo Železný - 2002
ISBN: 80-240-2158-7

Ivo Železný (2002) 80-240-2158-7 80

Geniálně, stručně, vtipně a zábavně se John Farman dotkl všech nejdůležitějších úseků historie. O Francouzské revoluci se dozvíte všechno, co potřebujete vědět, a ještě něco navíc o králi Ludvíku XVI., rozmařilé Marii Antoinettě a všech revolucionářích, o tom, jak krutá revoluce vítězila, i o jejím neslavném konci. (Založil/a: Andulka)

John Farman John Farman

marta-b
  6. 10. 2011, 12:36
Trochu moc stručná knížka o francouzské revoluci, ale pro osvěžení paměti to možná i stačilo. Jen mi to nepřišlo tak přínosný jako knížky z řady Děsivých dějin a ani tolik vtipný. I když pár histoirckých pikantností se taky našlo.
Andulka
  11. 2. 2011, 20:20
Knizku jsem cetla jiz davno, kdyz jsem jeste poradne o nejake Francouzske revoluci nemela ani poneti. Diky teto knizce, stylem psani dosti podobne Desivym dejinam, jsem ziskala alespon zakladni prehled a parkrat jsem se nad textem take zasmala. No, vsak jaky jiny smysl ma tahle literatura?