Dlouhý, Široký a Krátkozraký

Dlouhý, Široký a Krátkozraký Originální název: Dlouhý, Široký a Krátkozraký : pohádka, která u dětí propadla

Paseka - 2000
ISBN: 80-7185-319-4

Paseka (2000) 80-7185-319-4 64
Paseka (1997)
Paseka (1992)

Podtitul: pohádka, která u dětí propadla
V edici Divadlo Járy Cimrmana 7. sešit

Sedmý sešit souborného vydání Seminářů a her Divadla Járy Cimrmana (Založil/a: maris)

Ladislav Smoljak Ladislav Smoljak
*09.12.1931 - †06.06.2010

Zdeněk Svěrák Zdeněk Svěrák
*28.03.1936

VerenaLord
  1. 3. 2013, 14:31
Teda nedokážu vůbec pochopit, kam autoři chodili na takové nápady. Geniální námět, jedna hra lepší jak druhá, všechny vtipné se skvělými obraty! Dokonalost sama!
gabin
  10. 3. 2015, 12:49
Pro mě absolutně nejlepší Cimrman! A u nás spolu s Dobytím severního pólu a Hospodou na mýtince i nejcitovanější. Za všechny hlášky aspoň tuhle: Ta bába f roftím byla tvrdá jako houžev, uf to jíft nebudu, nedělá mi to dobve:-) No vůbec celý Koloděj a taky nádherná clouseaovská konverzace krále s Jasoněm za přítomnosti Zlatovlásky: vy jste spolu nehovořili? No a samozřejmě naprosto zlidovělé: Já bych si s dovolením taky vzal....Slyšela jsem u kamarádky v 8. třídě ZŠ a od té doby, a že je to dávno, mě Cimrmani nepustili. Kamarádka se se mnou tehdy pohádala, protože odmítala věřit, že Cimrman je vymyšlený:-) Měla jsem to štěstí potkat se pracovně se Zdeňkem Svěrákem a složit mu poklonu, je bezvadný!
BlackVerry
  3. 3. 2015, 10:47
Miluju inteligentní cimrmanovský humor. U této hry jsem se nasmála, až mi tekly slzy, a mnohé hlášky doteď i používám. :)) Prostě geniální.
le petit prince
  18. 10. 2016, 22:12
Ten je ůplně krásnej, skvělej a vtipnej
bohužel spousta lidí toto dílo neoceňuje

Vřele všem doporučuji
Kristýna Stýblová
  18. 9. 2015, 11:12
Slovy pana Svěráka: "Nejdřív musí přijít aha, pak teprve haha." Cimrmanovský humor prostě nemá konkurenci, nenarazila jsem na jedinou hru, která by mě něčím neoslovila.