Blaník

ISBN: 80-7185-367-4

Paseka (2001) 80-7185-367-4 64
Paseka (1997)
Paseka (1992)

Podtitul: jevištní podoba historického mýtu
V edici Divadlo Járy Cimrmana 11. sešit

Jedenáctý sešit souborného vydání Seminářů a her Divadla Járy Cimrmana (Založil/a: maris)

Ladislav Smoljak Ladislav Smoljak
*09.12.1931 - †06.06.2010

Zdeněk Svěrák Zdeněk Svěrák
*28.03.1936

Bastet
  5. 10. 2011, 20:38
Moje asi nejoblíbenější Cimrmanovská hra. Páni Smojak Svěrák se zde překonávají ve slovních hříčka, za všechny bych mohla jmenovat představování Smila Flaka z Nohavic s učitelem Chvojkou.
Rames
  29. 8. 2014, 14:02
Tuto útlou knížečku beru do rukou ve chvílích malomyslných, vždy mě potěší a povzbudí vzedme se vlna národní hrdosti protože dokud budou žít osobnosti takových formátů jako jsou autoři tohoto díla, není se čeho obávat!!!!!!!
Smyl: Já jsem Smyl Flek z Nohavic.
Učitel: A čím vám to pustilo?
Smyl: RYTÍŘ Smyl Flek z Nohavic!
Učitel: /obrátí se k Veverkovi/: Tak to tady pan rytíř se pokecal!
Veverka: Já ho vemu naplocho mečem, ne?
Radka Pařízková
  4. 11. 2015, 18:28
Jsem ráda, že jsem narazila na "cimrmanovy" divadelní hry. Vždy pobaví. A blaník mě baví ze všech nejvíce. Nejspíš díky vězni Veverkovi, který tomu dodává šmrnc.
Kenty
  31. 8. 2016, 16:42
Moje první Cimrmanovská hra a dodnes snac moje neoblíbenější :-) Četla jsem jí tak jsem ji i viděla. Krásné slovní hříčky a hraní si s jazykem. Nejoblíbenější je asi replika s učitelem a blanickými rytíři : "Já jsem Smil Flek z Nohavic"
"A čim vám to pustilo?"
Za mne moc povedná hra!
le petit prince
  13. 10. 2016, 13:47
Mám tuto útlou knížku doma a i přesto že to je asi 60 stran tak je víc než dvě hodiny smíchu až začnete brečet smíchy.
Protože když se sv. Václav zlobí že po něm pojmenovali parazitující houbu anebo když se učitel ptá jestli si může vzít trochu své stolice tak se popukáte smíchy :)
Kristýna Stýblová
  18. 9. 2015, 11:15
Protože chtěl národ mlátit, musel jsem jeho projev zkrátit. Sbohem, děti, že to bylo hezké? Kam se hrabou Lojzovy staré pověsti české! Aneb uzavřená epizoda Nevěřící Vlasák, která prostě nemá chybu.