Ferda v mraveništi

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4385-6

Knižní klub (2014) 978-80-242-4385-6 80
Albatros (1995) 80-00-00034-2 66

Další příběhy sympatického všeuměla Ferdy s červenou kravatou vychází z původní podoby této generacemi čtenářů oblíbené knížky. Ferda se po ztroskotání své lodi vrací do rodného mraveniště a tam se vrhne do vymýšlení všelijakých zlepšováků, ať už při lovu divokých mšic nebo čištění chodeb mraveniště. Mraveniště přepadnou loupežní cizí mravenci, ale pak se vše vysvětlí a příběh končí hromadnou svatbou. Někteří ženichové a nevěsty, ti, o které Ferda zvláště pečoval, mají na krku stejné červené kravaty jako on sám! (Založil/a: Andulka)

VerenaLord
  29. 1. 2013, 12:44
Ferda Mravenec, sympaťák s puntíkatým šátkem kolem krku, který se dostává do vtipných situací a snaží se vymyslet vylepšení pro své druhy.
Andulka
  11. 2. 2011, 23:10
Kdo by nemel rad Ferdu Mravence? Stejne jako jsem jako mala hltala barona prasila, pejska a kocicku ci dasenku, stejne sem milovala ferdu mravence, nezalezi uz na tom, jaka dobrodruzstvi zrovna prozival.