Pan Sova

Originální název: Owl at home

Albatros - 2008
ISBN: 80-00-00462-4

Albatros (2008) 80-00-00462-4 64

Pan Sova bydlí v malém útulném domečku. Žít sám není snadné, někdy má pan Sova i strach, jindy se mu stýská po kamarádovi, se vším si musí poradit sám. O neuvěřitelné zážitky však nemá nouzi. Jeho bláznivé, nepraktické a dětinské nápady jak problémy řešit, okouzlí malé i větší čtenáře. Pana Sovu si nelze nezamilovat. (Založil/a: maris)

teite
  12. 8. 2014, 18:23
Příběhy jsou úžasné ve své jednoduchosti, přitom jsou neotřelé a nápadité. Pan Sova je tak trochu trumbera, ale sympatický, krásný je slzičkový čaj i podivné boule pod peřinou. Tak si představuji zdařilou literaturu pro malé děti.
Daniel_852
  8. 10. 2016, 18:12
Dětem se to líbí, veselé,klidné prostě dětská klasika. Oblíbená kniha, ke které se určitě budou chtít vrátit.
PiGiFr
  19. 5. 2013, 12:17
Pět příběhů ze života Pana Sovy okouzlí svou jednoduchostí a krásou. Ukazuje na krásné běžné věci, nad kterými se zamýšlí a přivádí je k dokonalosti.
Stále mě nejvíce dostává příběh o Sovově přátelství s měsícem.
lacertacz
  24. 9. 2012, 10:18
Slzičkový čaj
-----------
Pan Sova si vzal z almárky konvici na vodu. „Dnes večer si uvařím slzičkový čaj,“ těšil se. Dal si konvici do klína a řekl: „Dobrá, hned se dáme do práce.“
Seděl tiše a zamyšleně. Myslel na samé velice smutné věci. „Židle si zlámala nožičku,“ řekl pan Sova nešťastně. A v očích se mu objevily slzy. „Je písnička, kterou si nikdo nezpívá, protože všichni zapomněli její slova.“ Při tom pomyšlení mu bylo do pláče. Veliká slza se skutálela a dopadla na dno konvice. „Lžíce zapadla za kamna a už ji nikdy nikdo nenajde,“ hořekoval pan Sova. A slzy se do konvice jen hrnuly. „Je knížka, která se nedá číst, protože z ní někdo vytrhal pár stránek,“ popotáhl pan Sova. „Jsou hodiny, které nejdou. Stojí a stojí a marně čekají na někoho, kdo je natáhne.“ Pan Sova se rozbrečel. Slza za slzou kapala do konvice. „Kolik krásných východů slunce lidé neviděli, protože spali,“ naříkal.
Pak si představil šťouchané brambory opuštěné na talíři, protože na ně nikdo neměl chuť. A tužtičku tak krátkou, že už s ní nejde psát ...
Pan Sova přemýšlel o mnoha smutných věcech a plakal a plakal. Konvice byla brzo plná jeho slz.
„A dost!“ řekl si pan Sova. „To stačí.“ Přestal plakat, postavil konvici na kamna a těšil se na čaj.
Bylo mu pěkně a usměvavě, když si nalil první šálek. „Někomu by se mohlo zdát, že má poněkud slanou chuť,“ řekl pan Sova znalecky, „ale slžičkovému čaji se nic nevyrovná!“
katulikk
  8. 2. 2012, 17:08
Tato kniha byla mou úplně první a já jsem z ní nesčetněkrát slabikovala pořád dokola a přestože to není možná zrovna literární veledílo, rozhodně si za tento výtvor autor zaslouží obdiv a uznání všech čtenářů. Vřele doporučuji pro začínající čtenáře (děti).