Nachové plachty

Nachové plachty
Originální název: Алые паруса

Odeon - 1980

Odeon (1980) 144

Novela ruského spisovatele. Příběh dvojího snu o štěstí, v němž dívka a muž (Assol a Grey) najdou jeden v druhém člověka věřícího v zázrak jako přirozenou složku života. (Založil/a: Andulka)

Rinae
  13. 12. 2015, 10:09
Je to pohádka, jsem si toho vědoma, ale tak krásná, že je mi to úplně jedno. Příběh o snění a velkých činech, o odvaze se odlišovat a jít si za svým navzdory všemu a o odměně, která člověka občas potká jakoby náhodou. Četla jsem mnohokrát a myslím, že k Nachovým plachtám se budu vracet i nadále.
Kiv Čitrem
  27. 12. 2015, 17:16
Nádherný jazyk - metaforický, ale zároveň velice přesný a ukázněný (žádné slovní vodotrysky), každý obraz, každé slovo je funkční. Právě jazyková rovina dává tomuto - tematicky poněkud otřepanému - textu punc výjimečnosti. Nachové plachty versus každodennost, láska kontra přízemnost...
EmiTu
  20. 1. 2015, 22:41
Vlastně tři novely. Nachové plachty: o síle snů, o okouzlení, o tom, že splnění cizích snů nám přinese ty naše. Život Gnorův: nejslabší novela, o lásce, zradě, vytrvalosti, přijmutí prohry a věrnosti. Zářivý svět: pro mně nejlepší, o tajemném muži zvláštních schopností, který vyvolává silné vášně a pronásledování žen i mocných, ale on jen hledá zářivý svět krásných chvil. Celkově mě kniha velmi potěšila, v těch romantických a polopohádkových příbězích z podivných krajů umí Grin skvěle vniknout do lidských duší.