Filozof a ústřice

Filozof a ústřice

Odeon - 1988

Odeon (1988) 292

Sbírka povídek. (Založil/a: veve)

James Thurber James Thurber
*08.12.1894 - †02.11.1961

vladislaus
  16. 3. 2012, 17:04
Povídkové knihy čtu málokdy, ale k této sbírce jsem se vracel několikrát. Je plná svérázného amerického humoru, ve stylu Marka Twaina.
rt12
  21. 9. 2014, 20:27
,,Není natolik těžké za přítele umřít, jako najít přítele, za kterého hodno umřít". Já mám povídkové knížky hodně ráda. Filozof a ústřice je knížečka plná suchého humoru, ke které se ráda vracím.
Děčínský
  5. 11. 2016, 15:29
Název knihy je zavádějící, protože autor nic takového nevydal. Jde o výběr z jeho sbírky povídek Muž ve středním věku na létající hrazdě a z výběru bajek Další bajky pro naši dobu. Uvedený název je jedna z bajek, tj. alegorií o zvířatech v souvislosti s lidským chováním. V jeho knize Karneval jsou Bajky pro naši dobu. Podle překladatele obsahují povídky tři okruhy námětů. Mě se nejvíce líbí literární parodie. Z bajek Lidská bytost a dinosaur. Témata jsou mnohdy dobrá, ale jejich rozvádění stále dokola jsou až únavná. Má to být satirická tvorba (a to je) a humorná (moc málo). Knížka je doprovázena autorovými krasbami.
zuzanara
  22. 5. 2013, 22:32
Doslova moc príma kniha, ze které čpí to, co je na USA vtipné, ironické, břitké, nebo vhodné k zamyšlení. Napsáno výborným stylem, jaký mi padl asi jako baloňák velbloudí barvy typickému NewYorčanovi 30. let, protože asi tak povídky působí. Vždy se ke knize ráda vrátím :)
Zelva
  30. 11. 2012, 1:26
má to nadhled, suchý absurdní humor a roztodivné zápletky; jedna z mých nejoblíbenějších knih [zde doplňuji písmenka pro limitované minimum znaků v komentáři]