Bordeaux

Jota - 2008
ISBN: 978-80-7217-617-5

Jota (2008) 978-80-7217-617-5 312

Vášeň až do dna

Wilberforce je úspěšný podnikatel, který až po třicítce poprvé pozná přátele. Jeho život se otočí naruby. Prodá svou firmu, aby od zadluženého přítele velkoryse odkoupí dům s vinným sklepem. Wilberforcovo rozhodnutí stát se znalcem vína se zvrtne — stane se alkoholikem a přijde o majetek, přátele, manželku a nakonec i o rozum. Kniha rafinovaně odkrývá příběh samotáře, jenž nedokáže navázat normální vztahy. (Založil/a: veve)

Paul Torday Paul Torday
*01.08.1946 - †2013

Terůů
  26. 10. 2013, 13:54
Zprvu mě bavila Wilbeforcova arogance, poté mě jeho chování poměrně iritovalo a nakonec jen lítost. Zdá se mi to jako velmi smutný příběh. Líbilo se mi retrospektivní pojetí, bylo to zase něco jiného, když čtete knížku ne kvůli tomu, jak skončí, ale kvůli tomu, jak to celé začalo.
aubergine
  28. 1. 2014, 22:09
Líbilo se mi vyprávění příběhu pozpátku a číst tuhle knihu mě bavilo. Oproti lososům v Jemenu výrazná změna stylu, takže ti, co čekají něco podobného, budou asi zklamaní, ale rozhodně doporučuji přečíst.
vertigoscottie
  3. 7. 2014, 21:02
Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Jistě, není to zcela geniální dílo, ale v době četby mi byl hlavní hrdina duševně blíž než kdokoliv z reálného okolí.
skranak
  12. 1. 2013, 20:06
Kniha ze začátku je velmi dobrá, ke konci ale začala být nudná. Hlavní hrdina je alkoholik a jeho chování mi lezlo na nervy.:o)) Kniha mě stála pouhých 50 Kč,takže za ty peníze byla dobrá.