Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Lov lososů v Jemenu

73%
4 24
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Lov lososů v Jemenu
Autor:
Originální název: Salmon Fishing in the Yemen

Nejnovější vydání:
Jota - 2007
ISBN: 978-80-7217-519-2
Počet stránek: 302
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 39x v přečtených
v knihovně 11x v knihovně
k přečtení 12x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jota (2007) 978-80-7217-519-2 302

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu - jeho cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslný. Projektu však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť - a přesvědčit je, aby tam plavali.Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky - i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry - a rybolovu -, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (Založil/a: veve)

(více)  
Paul Torday Paul Torday
*01.08.1946 - †2013

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

janeicka
60% 60% 60% 60% 60%
  17. 11. 2014, 17:16
Lov lososů v Jemenu jsem znala jen jako pěkné filmové zpracování, proto jsem byla nesmírně ráda, když jsem náhodou narazila na knižní předlohu, do které jsem se ihned začetla. No nevím, kniha mi rozhodně moc humorná nepřipadala, postupně mi začalo vadit neustálé střídání různých stylů a ten nijaký konec?! Raději nepřipomínat. Ani postavy jsem si nestihla nijak zvlášť oblíbit, takový nemastný a neslaný příběh. Oproti tomu filmové zpracování mi přišlo mnohem lepší, to doporučuji spíš než knihu.
zelvicka
100% 100% 100% 100% 100%
  5. 9. 2014, 11:10
Skoro se stydím, že mi nedošlo, jak absurdní název je. Od Tordaye jsem už předtím četl Mezipatro, které mě jako knížka, kterou jsem přečetl v náhodném výběru, protože nic jinýho k přečtení nebylo, ohromně překvapilo. Lososi v Jemenu mě potěšili snad ještě více. Sympatická a zajímavá je i forma - román je psaný formou deníkových zápisků, úryvků e-mailové konverzace, záznamů jednání, protokolů vyšetřování apod., kde teda já nacházím jedinou chybičku celé patálie - neumím si představit vyšetřovatele, který nechá žvanit vyšetřované o emočním rozpoložení, počasí, podrobné cestě apod. Ale to, jak říkám, je jediná vadička na jinak ohromně skvělé knize.
Zuzanka89
80% 80% 80% 80% 80%
  21. 11. 2015, 16:11
Za první tři čtvrtiny bych dala 100%, ale ten konec mě teda velmi zklamal. Snad první film, který je lepší než knižní předloha. Doporučuji první shlédnout film. Ale i tak se mi kniha líbila.
strakapoud
100% 100% 100% 100% 100%
  28. 6. 2011, 21:33
Tak tohle je zajímavá záležitost. Na podkladě na první pohled naprosto absurdní myšlenky autor rozvíjí báječný románový kolotoč, od kterého se mi těžko odtrhávalo (lépe řečeno nepodařilo se mi to, dokud jsem nedočetl). Není to žádné veledílo, ale jeho silné stránky (například proměnlivá forma - od vyprávění z pohledu postav, přes e-maily, záznamy z výslechů k deníkovým zápiskům - a sympatický hlavní hrdina-nekňuba) ze čtení dělají nadprůměrně pohodový odpočinkový zážitek.
Smoochie
60% 60% 60% 60% 60%
  27. 7. 2015, 23:19
Celý příběh mě zaujal svou absurditou - k čemu lososy v Jemenu? Nakonec jsem byla nadšená formou vyprávění, střídáním stylů, perfektním zobrazením postav (Petera člověk musí nesnášet a Fredovi s Harriet fandit). Zklamal mě ale konec - říkala jsem si, jestli to má být vše? Tyhle nějaké konce nemám ráda. Pak musím moc přemýšlet, jak to bude dál :-) A rozhodně by mi nevadilo podrobnější rozpracování vztahů mezi postavami, které je poněkud povrchní.
Rozhodně se musím podívat na filmové zpracování.