Angličan, který vylezl na kopec, ale slezl z hory

Angličan, který vylezl na kopec, ale slezl z hory Originální název: Englishman who went up a hill but came down a mountain

Naše vojsko - 1996
ISBN: 80-206-0526-6

Naše vojsko (1996) 80-206-0526-6 194

Jednoho letního dne roku 1917 dorazí do malebného městečka kdesi ve Walesu dvojice kartografů - mladý Reginald Anson, který se vrátil z válečné řeže ve Francii a jeho zkušený kolega George Garrad. Přišli proto, aby změřili místní dominantu - Fynnon Garw. Když se však místní lidé dovědí, že jejich hora neměří tisíc stop a tudíž není ničím více, než jen kopcem a nebude zanesena na královských mapách, rozhodnou se zakročit a chybějících dvacet stop hodlají vlastníma rukama na vrcholek doplnit. Je to otázka vlastní hrdosti a cti ve chvíli, kdy všichni mladší muži z městečka odešli na bojiště první světové války... Proti tvrdohlavým Walesanům, vedených hostinským Morganem a reverendem Jonesem, se však obrátí počasí a začíná to vypadat, že Fynnon Garw zůstane kopcem. Zdržet Angličany v městečku je výzva pro chytré hlavy.
Předloha pro film s Hughem Grantem v hlavní roli. (Založil/a: veve)

Christopher Monger Christopher Monger
*09.11.1950