Stále nezvěstná

Stále nezvěstná

Knižní klub - 2011

Knižní klub (2011) 352

Annie rekapituluje při terapeutických sezeních u psychiatričky svůj pohnutý životní příběh: příběh ženy unesené neznámým mužem, měsíce uvězněné v horské chatě, znásilňované, ponižované a podrobované nejnesmyslnějším pravidlům. A vystavené i nejhorší ztrátě, která ji mohla potkat Přesto se dokázala svému vězniteli vzepřít a utéct. Jenže návrat do normálního života není vůbec jednoduchý: (Založil/a: slide)

Chevy Stevens Chevy Stevens
*1973

vladislaus
  18. 7. 2013, 19:18
Souhlasím s předchozím hodnocením uživatele Kebab Bursa. Vyprávění formou sezení u psychiatra mi nesedělo a už vůbec se mi nelíbil konec knihy, tedy odhalení strůjce únosu.
Potulný mnich
  31. 3. 2013, 19:25
Už jsem dlouho nečetl tak vydařenou knihu jako je Stále nezvěstná a musím před paní autorkou smeknout. Vše se jí v knize podle mě vydařilo: Hlavní postava je úžasná, děj je skvělý a rozuzlení příběhu je ještě lepší. 100 %
Kebab Bursa
  1. 4. 2013, 9:32
Příběh je sice silný, ale autorce se úplně nepodařilo vtáhnout mě do děje. Může to být tím, že nejsem ženou, nemám pražádnou zkušenost s podobně vypjatou situací (být unesen a být denně znásilňován). Konec se mi už zdá překombinovaný. Depka na mě ještě chvíli poleze ani ne z toho, co se odehrávalo ve srubu, ale z toho, jak těžký je návrat zpět. Myslím na noci hlavní hrdinky ve skříni či její sex s policistou.
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 18:53
Druhá knížka, kterou jsem četla od autorky a opět výborná. Chevy Stevens umí tak perfektně vykreslit postavy, jejich chování, cítění, fyzické i psychické prožitky, že se do hl. hrdinek člověk bez problémů vžije a o tom to je. Neumím si představit něco podobného prožít a potom se zařadit zpět do normálního života. Navíc, když se Annie dozví, kdo za tím odporným činem stál. Opravdu vynikající psycho.
Illaa
  30. 6. 2015, 21:42
Kniha mě bavila, hlavně po přečtení stručného obsahu na deskách knihy, kde jsem se dozvěděla, že v únosu má prsty někdo ze známých hlavní hrdinky. Ke konci jsem tedy střídavě podezřívala všechny kolem, takže jsem nebyla už tolik překvapená. Chválím a mohu doporučit.
Lindsey
  24. 9. 2014, 23:50
Tuto knihu jsem si zatoužila přečíst již před mnoha týdny, avšak byla samozřejmě doprovázena dlouhou řadou rezervací v knihovně. Nakonec jsem se i já dočkala. Při prvních dvou větách jsem se však zarazila. Kniha byla vyprávěna Annie, tudíž se objevilo mnoho nespisovných výrazů. To mne vždy odradí, a tak jsem nedávala knize příliš šancí. Ale překvapila mne. Velice příjemně. Samotná kniha se v podstatě skládá ze dvou částí. Přítomnosti a minulosti v srubu, kam se hlavní hrdinka vrací formou zpovědi psycholožce. Další velké plus. Zaujaly mne především události v srubu a v určité části jsem u knihy brečela. Ani návrat do reality nebyl nijak snadný. Líbí se mi, že autorka neskončila tím, že se hrdinka osvobodila, ale pokračovala dál v jejím příběhu, který byl mnohem složitější než se zdál od počátku. Rozzuzlení bylo vážně úžasné! Největším přínosem je pro mě je samotný závěr. Nenásledoval klasický happy end - všechno zapomenu a všechno bude jako předtím - nýbrž skutečný těžký návrat do reality. Kniha byla naprosto úžasná! Již první stránky mne vtáhly do děje a já se nemohla odtrhnout. Příběh vás chytí a nepustí. Musíte číst až do té doby než s rozčarováním zjistíte, že je konec. A cítíte smutek nad vší ztrátou, ale i vírou, že se vše v dobré obrátí.
fifakovaterka
  11. 10. 2015, 16:12
Opravdu skvělá kniha plná napětí a vlastně už od začátku víte, že to s hlavní postavou dopadlo dobře, ale netušíte, co se stane pak a hlavně to překvapení, když zjistíte, kdo za tím vším stál je nepopsatelné. Pokaždé jsem podezřívala někoho jiného. Opravdu velmi dobře napsaná kniha a velmi čtivá :)
KamcaR
  2. 12. 2012, 11:32
Hodně dobře napsané. Děj nutí číst do konce, i když je to místy hodně depresivní a dlouho nechává v mozku stopy.
Janna
  23. 11. 2011, 17:35
Kniha, která vás naprosto pohltí už od prvních stránek a nebudete ji chtít odložit. Poprvé jsem ji dokázala zaklapnout až ve chvíli, kdy jsem měla husinu po celém těle a dělalo se mi zle z toho, co Annie popisuje. Snažím se utěšit tím, že příběh je vymyšlený, ovšem takovéhle případy se bohužel opravdu stávají dnes a denně...
Pojetí knihy jako vypravování psychiatričce je velice zajímavé a za chvíli si myslíte, že to Annie mluví k vám a oslovuje vás.
Psychologicky je kniha dokonale podkreslená, jak bych taky u takového tématu čekala. A ač přece jenom člověk na konci čeká, že asi to nebylo všechno, jak to vypadá, rozřešení mu stejně vyrazí dech.
Těší mě, že poslední slovo knihy bylo přesně to, co jsem čekala už od okamžiku, kdy Annie vyprávěla, že to nikomu ještě neřekla.
Knihu všem doporučuji, ač upozorňuji, že má trochu antispolečenský efekt. Když vidím dodávku, nebo za mnou v prázdné ulici někde vzadu jde chlap, trochu mi zatrne :) Myslím, že každý, kdo si tuto knížku přečte, nejedenkrát ve volné chvíle zapřemýšlí nad tím, co kdyby se něco takového stalo i jemu.
Chuakinka
  7. 8. 2011, 21:42
Velice dobrá knížka, doporučuji. Čtivá, zajímavá už od prvních stránek, čtenáře nepustí, dokud ji nepřečte celou. Jedinou útěchou mi bylo, že to není podle skutečné události :-)