Neděle jako stvořená pro vraždu

Neděle jako stvořená pro vraždu Originální název: Neděle jako stvořená pro vraždu

Nezjištěno / Jiné - 2002

Nezjištěno / Jiné (2002) 638

Napínavý román o komplikovaných vztazích v rodině stavebního inženýra Antonína Rabase, jeho manželky architektky Judity a jejich dvou dospělých devětadvacetiletých synů-dvojčat, Marcela a Luboše… (Založil/a: Magdala81)

olla
  13. 4. 2014, 22:19
Jo, tak tohle mělo břink a spád! Knížka, ke které se mohu vracet kdykoliv, patří mezi moje nejoblíbenější knihy této autorky.
gogo26
  5. 4. 2013, 16:20
Kdysi dávno jsem četl Frýbovou a teď při nemoci mně padla do ruky. Myslím, že to je přesně čtení do postele, při horečce, dobrém čaji... Odpočinkové, humorné, pěkné...
pove
  30. 12. 2011, 19:41
Dle mého zajímavý životní příběh 30tiletého muže, který se na základě dosavadních životních zkušeností (spíše peripetií) oženil s 50tiletou ženou. Nic nakonec není takové, jak si to naplánujeme. Velmi zajímavý příběh, ovšem literární zpracování mi nějak nesedlo. Autorkou volená slova, naprostá dokonalost nejedné postavy (fotografická paměť mi prostě nesedla ani v jednom případě), ale dojem z celé knihy - 90 % a vracím se k ní stále.
hrosik
  4. 4. 2012, 19:24
Právě jsem ji dočetla a líbila se mi,pobavila jsem se.Hlavně u finišujících příprav na oslavu 50. narozenin Zuzanina otce:o) Byla to moje první Frýbová - a určitě ne poslední.
Magdala81
  12. 11. 2014, 21:27
Četla jsem ji dvakrát a uvažuji, že ji přečtu ještě jednou a za čas asi znova. U téhle knížky jsem se opravdu nenudila, je vtipná, má spád čte se prakticky sama.
filda44
  7. 1. 2013, 17:33
Velice poutavě napsané, hltal jsem každou větu. Frýbová prostě píše naprosto dokonale. Co bych vytkl, je, že ta vražda je tam podle mě jen tak, aby to mělo nějaký závěr. Jinak tam jde o tu psychologii postav, rozváděnou na 450 stránkách a té vraždě a vyřešení je tam věnováno pramálo. Ale jinak samozřejmě 100 %