Lásky Jana Nerudy aneb Laskavý čtenář promine

Lásky Jana Nerudy aneb Laskavý čtenář promine

Ottovo nakladatelství - 2006
ISBN: 80-7360-372-1

Ottovo nakladatelství (2006) 80-7360-372-1 222

Kniha dává čtenářům nahlédnout do umělcova soukromí, do jeho komplikovaných vztahů k ženám. Na pozadítěchto vztahů autor představuje Jana Nerudu také jako jednu z nejznámějších osobností českého národního života druhé poloviny devatenáctého století. (Založil/a: Soffie)

anetko
  31. 3. 2012, 18:21
Kniha je výborná. Především ji doporučím lidem, kteří neberou spisovatele jenom jako pojem k určitému dílu, ale chtějí vniknout do spisovatelova života a vidět pozadí některých jeho děl, které jsou propletené s jeho vlastním životem. Přesně tak je podána kniha o Janu Nerudovi, perem Iva Pelanta.
Martinita
  17. 4. 2011, 22:22
Tuhle publikaci jsem si jako bohemistka nemohla nechat ujít a bylo to moc dobré, takřka pět hvězdiček bych dala. :) Pelant tu velmi věrohodně vytváří v ich-formě promlouvající postavu Nerudy, líčí jeho milostný a veřejný život, vše je prokládané Nerudovou poezií, odkazující na různé etapy jeho života. Spisovatel je tu vylíčen jako starý cynik a bohém, neschopný navázat opravdový vztah, někdy zas působí jako naivní důvěřivec. Doporučuji nejen bohemistům, je to napsané velmi lehce a vtipně.