Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Pozpátku letící divoké kachny

78%
4 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Pozpátku letící divoké kachny
Autor:
Originální název: Wild Ducks Flying Backward

Nejnovější vydání:
Argo - 2007
ISBN: 978-80-7203-864-0
Počet stránek: 220
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 25x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 14x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (2007) 978-80-7203-864-0 220

Tom Robbins píše šťavnaté romány, které s příjemnou mírou politické nekorektnosti oslavují osobní svobodu, lásku a tělesné požitky všeho druhu, jsou chválou výlučnosti a sžíravě komentují buransky technokratické směřování západní civilizace. Tom Robbins je mistr rozvětvených, nečekaných metafor, tak dokonale výstižných, že někdy hraničí s kýčem.
Nyní mají Robbinsovi fanoušci mimo jiné možnost zjistit, že jejich literární idol je i zručným publicistou, a ověřit si, jak je to s jeho básnickými vlohami. Kniha Pozpátku letící divoké kachny je sbírkou Robbinsových článků uveřejňovaných během let v nejrůznějších amerických periodicích, cestopisných záznamů, básní, nerealizovaných filmových námětů, kratších nepublikovaných literárních textů a odpovědí na otázky novinářů.
Soubor je to v mnoha ohledech zajímavý. Zjistíte z něj třeba, že i v článcích psaných na zakázku se objevují zárodky a ozvuky Robbinsovy obraznosti. Zajímavým dokumentem je jeho nadšená recenze koncertu The Doors. V mnoha článcích narazíme na staré známé, předobrazy postav z jeho románů. Dozvíme se, že tento nadmíru vtipný autor kdysi tvořil i klasicky úmorné uměnovědné texty. A kdo je přelouská, bude odměněn údernými úvahami o povaze umění a podstatě šedesátých let.
Máte-li chuť můžete tedy ochutnat zbytky ze stolu gurmána, který dokáže s radostí ocenit pěnu z husích jater i obyčejnou majonézu. Z drobných textů se před vámi postupně složí obraz autora románů vyjadřujících tak zábavným způsobem tak jasný světonázor.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace