Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Když se z teplých krajů vrátí rozpálení invalidé

84%
4 27
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Když se z teplých krajů vrátí rozpálení invalidé
Autor:
Originální název: Fierce Invalids Home from Hot Climates

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Argo - 2015
ISBN: 978-80-257-1572-7
Počet stránek: 475
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 7x v oblíbených
v přečtených 32x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (2015) 978-80-257-1572-7 475
Argo (2004) 80-7203-620-3 471

Ústředním hrdinou Invalidů je Switters, bývalý agent CIA, který - jako všichni dobří agenti téhle „továrny na pikle" - miluje sex, drogy a rokenrol, je vyzbrojen vyrovnanou myslí, vynalézavostí, nabitou berettou a výtiskem Plaček nad Finneganem. Switters vyráží na osudovou misi do Amazonie, kde mimo jiné hodlá podle babiččina přání darovat svobodu rodinnému papouškovi, sám však přitom cosi získá: mystickou zkušenost, duchovní vhled a přinejmenším dočasnou invaliditu...
Jeho handicap ovšem Robbinsovi nijak nepřekáží ve splétání dalších fantastických peripetií. Vysílá Switterse do Sýrie, kde jeho hrdina (Robbins sám je nejmíň jednou nohou v jeho kůži) nalézá v poušti klášter obydlený bývalými jeptiškami - a nepotrvá dlouho, než si tu po duševní i tělesné stránce přijde na své... Vedle odhalování ženské kůže a Swittersovy erotické nespoutanosti dojde na překvapivé odhalení ohledně zjevení Panny Marie ve Fatimě.
Divoký kolotoč, ve kterém se všechny dějové linky kříží, je jen zdánlivě k nerozpletení.

Invalidé jsou sedmým románem oblíbeného amerického autora Toma Robbinse. Sedmička je magické a šťastné číslo. Totéž se ovšem dá říct o každém Robbinsově románu. Lehkost, s níž mísí své ingredience a se kterou vysílá své hrdiny po všech koutech světa, si nijak nezadá s šamanským uměním, a šťastné potěšení je nejlepším popis emocí, které autor zjevně zažívá při psaní a které s ním může sdílet i jeho čtenář. Ovšem čtenář s myslí otevřenou uvolněnému vypravěčskému stylu, který se ne vždy ohlíží na požadavek realismu, přetéká překvapivými metaforami, mnohdy drsnými vtipy a nepuritánsky šťavnatým líčením erotického třeštění.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

VerenaLord
80% 80% 80% 80% 80%
  30. 1. 2013, 11:16
Nevím jestli se smát nebo brečet. Styl knihy mi silně připomíná hrdinu Chinaskiho z románů Ch.Bukowskeho. Ale tohle je ještě o jednu třídu výš, ta drzost, lidské neřesti a hlavně nespoutaný invalida Switters - dokonalá kombinace, ale doporučuji jen pro ty čtenáře, kteří si dokáží udržet zdravý pohled na věc.