Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Další dálniční atrakce

84%
4 18
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Další dálniční atrakce
Autor:
Originální název: Another Roadside Attraction

Nejnovější vydání:
Argo - 1997
ISBN: 80-7203-148-1
Počet stránek: 353
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 23x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (1997) 80-7203-148-1 353

„Riskoval jste život, ale co jiného jste dal kdy v sázku? Riskoval jste někdy nesouhlas? Dal jste někdy v sázku své sociální jistoty? Svoji víru? Na riskování pouhého života nevidím nic odvážného. No tak o něj přijdete, a co? Odeberete se do svého nebe a máte navěky vystaráno. Přijdete si na svou odměnu a nějaké pozemské následky vás pak už nemusí zajímat. Opravdová odvaha se pozná, až když dá někdo v sázku svůj zaběhnutý životní styl."
Toto praví hlavní a jediná ženská hrdinka románu Amanda při rozhovoru s agentem FBI na téma životních hodnot a autority státu. V této promluvě je svým způsobem shrnuto v kostce základní myšlenkové poslání knihy. Všechny další hlavní postavy, tři muži: Jan Pavel Ziller, Plucky Purcell a Marx Úžasný, včetně Amandina synka Thora představují osoby, které se rozhodně neřadí, a nemíní to dělat ani nikdy v budoucnu, mezi průměrné, slušné občany a vést běžný "spokojený" život. Všichni tři mají jako většina mužů své životní vize, své teorie, jak pomoci světu, své vyhraněné zásady a postoje. Pavián Mon Cul, další člen malého společenství spravujícího dálniční zoo kousek od Seattlu, kde je pro návštěvníky v vidění jako největší rarita bleší cirkus, se také liší, nezapadá do světa normálních zvířat. Hlavní zápletka knihy se točí kolem objevení, únosu, ukrývání a hledání Mrtvoly prvořadého významu. Takového významu, že by její odhalení mohlo vyvolat celosvětovou revoluci.

Robbins se ve svém bláznivém a hravém románu, který nezapře psychedelické nálady konce 60. let, zamýšlí nad smyslem mýtů, náboženství a víry a nad spojením člověka s přírodou, ilustruje také základní rozdíl mezi mužským - usurpátorským a agresivním - a ženským - ochranářským a harmonizujícím - přístupem k životu.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace