Tichá dívka

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0192-8

Argo (2009) 978-80-257-0192-8 425

Cirkusový klaun Kašpar Krone je obdařen neslýchaně vnímavým sluchem a plane vášní pro hudbu, paradoxně však hledá ticho. Je mu dvaačtyřicet, nemá děti, žije sám a navíc jako nomád. První stránky zatím posledního románu Petera Hoega nás zavádějí na kodaňské předměstí Glostrup, kde má Kašpar pronajatu cirkusovou manéž a kam jakýsi záhadný pár přivede desetiletou dívku KlaruMarii, která trpí neurózou a svalovou tenzí. Kašpar totiž s dětmi dokáže díky svému pozoruhodnému sluchu terapeuticky pracovat. Jakmile však děvče záhadně zmizí, klaun se pouští do nebezpečného pátrání. To mu však ztěžuje skutečnost, že v Kodani nastaly nové pořádky. Oblast kolem kanálů je pod vodou - město postihly tajemné otřesy a jeho střed zaplavilo moře.

teite
  29. 11. 2013, 20:59
Byla jsem v napětí od začátku do konce, ale místy jsem se trošku ztrácela a některé dějové linky se mi zdály překombinované a nesrozumitelné.