Dívka, která si hrála s ohněm
Originální název: Flickan som lekte med elden
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Host - 2015
ISBN: 978-80-7491-579-6

Host (2015) 978-80-7491-579-6 608
Host (2015) 978-80-7491-580-2 608 brožované vydání
Host (2010) 978-80-7294-391-3 603
Host (2009) 978-80-7294-321-0 603

Druhý díl trilogie odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu. Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po Lisbeth zahájí celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině...

Stieg Larsson Stieg Larsson
*15.08.1954 - †09.11.2004

vladislaus
  28. 5. 2013, 19:44
Třetí díl číst budu, i když kvalita tohoto dílu oproti jedničce klesla. Odpustil bych tradiční nelogičnosti, které se v krimi románech vyskytují, ale kniha má spoustu nudných a opakovacích pasáží. Na začátku je spousta opakování z jedničky a v dalším průběhu se dále opakují již známá fakta. Je tam málo napětí a spousta fádního vyšetřování. Doufám, že v posledním díle to bude drama.
s-reader
  24. 8. 2011, 11:54
Zatímco první díl Milénia se dal chápat jako poměrně čtivá krimi, druhý díl se stává víceméně politickým trillerem. Larsson, který chce čtenáře zasvětit do tajů všeho o čem píše, se místy stává rozvláčným až nudným. V druhé půlce, kdy bylo již vše vysvětleno pak naopak příběh dostává zběsilý spád a jsou tam místa, od kterých se odtrhnout opravdu nedá.
Kůstka
  17. 9. 2013, 17:21
První díl byl pro mě určitě lepší, atmosféra švédské zmrzlé vesničky stála za to a celkově pro mě měl první díl větší napětí. Tady pro mě bylo šíleně nudných prvních 100 stránek, kde byla Lisbeth na dovolené a na ní se opravdu nestalo nic podstatného, stačilo říct, že prostě cestovala a pak se vrátila, tečka :) To samé popisování toho, jak kdo dlouho spí, kdy si dělá kafe a obložené chleby. Zdržovala mě tooo :) Ale Lisbeth jsem si opravdu zamilovala, skvělá postava. Snad se na mě brzo dostane třetí díl :)
Tiwala
  30. 9. 2012, 19:52
Bavil mě o trochu méně než první a třetí, ale nemůžu říct, že by se jednalo o něco nudného. Ze začátku se příběh trochu táhne, ale od druhé poloviny knihy je příběh opět napínavý a vy se nemůžete dočkat další stránky
Bastet
  11. 3. 2011, 17:56
Opět jedním dechem po překousání prvních sto nudných stránek s absolutně nesmyslnou Lisbethinou dovolenou. Jak už jsem naznačila, některé vaty si Larsson mohl odpustit a byla by to dokonalá kniha. "Zasranej Kale Blomkvist" (to ne já, to Lisbeth) opět nezklamal. Lisbeth je úžasná ženská literární postava.
Nestea
  30. 7. 2011, 23:53
měla jsem trochu strach, zda druhý díl bude stát za to nebo to bude jen slabé pokračování a musím říct, že je skoro stejně dobrý jako první. Hodně povedená kniha. Opět jsem byla vtáhnuta do děje a nemohla se odtrhnout, všem vřele doporučuji.
anishta
  3. 4. 2013, 13:58
Z druhého dílu jsem nebyla tak nadšená jako z prvního dílu, ale má to svoje kouzlo. Sympatie k Lisbeth se jen vyvinuly. Těším se až se chopím třetího dílu.
Rames
  23. 5. 2012, 18:23
Lisbeth tentokrát působí poněkud sebevražedně nejen že od nikoho nežádá pomoc ale není ochotna ani nabízenou pomoc přijmout. Není mi scela jasná úloha Mikaela v celém tom příběhu, hrdinové se tentokrát podkávají na závěr příběhu a já jsem postrádala jejich spolupráci při vyšetřování.
LuciusWlk
  29. 4. 2012, 17:15
Druhy díl opět výborný a postava Lisbeth se krásně vyvíjí do mrazivého závěru. První půlka se trochu táhne, ale celkově je příběh úžasně rozpracovaný.
VerenaLord
  30. 1. 2013, 10:46
Druhý díl se zaměřuje na jednu z hlavních hrdinek předchozího dílu - Lisbeth Salanderovou a mapuje její složitý a velice nepříjemný život. Bohužel je Lisbeth neprávem obviněna z vraždy a její život se komplikuje víc, než je možné. Jedině Mikael je jejím přítelem a pevně věří v její nevinu.
teola
  30. 10. 2013, 19:37
V Larssonově stylu je něco, co mě drží při čtení (a ani chvilku nenudí). Původně jsem chtěla napsat, že první díl mě bavil víc, ale zpětně se mi zdá, že by to byl unáhlený závěr. Dvojka je jiná. A pořád vynikající.
prkali
  3. 2. 2013, 9:58
Když jsem dočetla první díl této trilogie, knihu Muži, kteří nenávidí ženy, nic se nedělo. Uložila jsem ji do knihovny a žila celkem spokojeně a v klidu. Časem byl přeložen a vydán díl druhý - Dívka, která si hrála s ohněm. I zakoupila jsem ho a někam ho doma položila, že si ho někdy přečtu. NAŠTĚSTÍ k tomu došlo až za několik měsíců - protože: kdo dočte tuhle knihu - okamžitě MUSÍ číst třetí díl! Když ne, dostaví se brutální abstinenční syndrom, životu nebezpečný! Já tenkrát musela čekat dva měsíce, nežli v květnu vydali Dívku, která kopla do vosího hnízda. Měla vyjít ve čtvrtek 14. května - ale v domě knih Neoluxor v Praze na Václavském náměstí ji dali do prodeje už ve středu!!!! A drahoušek moje starší dcera tam zrovna byla a večer mi ji přivezla!!!!! Ach - to byla pravá nirvána...
Ale zpět ke dvojce neboli Dívce, která si hrála s ohněm. Když jsem ji četla poprvé - seděla jsem přitom a mírně se pohupovala ve svém čtecím a netovacím křesle Poäng z obchoďáku Ikea - a v jednu chvíli jsem se dostala k pasáži, kdy Lisbeth si v obchoďáku Ikea koupila mj. několik křesel Poäng...
Jadelaine
  9. 8. 2015, 15:44
Většina lidí, se kterými jsem o trilogii Milénium mluvila tvrdí, že druhý a třetí díl nedosahuje kvalit prvního dílu. Já nesouhlasím, druhý díl se mi líbil, je čtivý, příběh vtáhne do děje. Chápu proč si trilogie získala tolik fanoušků.
Majuska
  30. 3. 2011, 0:47
Souhlasim s Bastet. Rozjezd byl opet pomalejsi, ale Larsson to vynahradil pozdej opet uzasnym pribehem. Libil se mi i lehci vyvoj postav, nejvice se mi libily asi pasaze s Lisbeht. Autor ma podleme uzasnou fantazii, jeho knihy rozhodne stoji za precteni
Ivet
  12. 8. 2013, 18:16
Druhá kniha se tématem dost odlišuje od první knihy. Přesto se setkáváme se stejnými oblíbenými hrdiny a hlavními postavami jsou opět muži, kteří nenávidí ženy. Byla jsem nadšená novými informacemi o životě Lisbeth, které velmi pomohly v pochopení její povahy a životní filosofie. Opět mi vyrazily dech odhalené klíčové souvislosti a opět jsem chválila autora za to, jak jednoduše a přesto napínavě knihu napsal.
Malým nedostatkem je snad větší množství postav, které jsou zapojeny do vyšetřování, a každá z nich má nějaký svůj problém, který je potřeba řešit, i když by bez nich kniha v pohodě přežila. Také jsem dost skeptická vůči událostem v závěru knihy, kdy Lisbeth přežije a ještě je schopná něco dělat, i když by měla být už dávno mrtvá. To bylo až superhrdinské.
Nejvíc mě zaujaly odstavce z pohledu lišáka, které napjatou atmosféru dokázaly trochu uvolnit.
Nemůžu se dočkat, až se dostanu k třetímu dílu.
teite
  1. 12. 2013, 17:28
Člověk knihy přečte jedním dechem, ale znovu bych se k nim asi nevracela. To je ostatně asi osud všech detektivek.
Potulný mnich
  27. 2. 2013, 16:10
Nadšený, opravdu se mi druhý díl "zažral" více do kostí než první. Kniha je napínavá, autor vás ponoří do děje hned na prvních stránkách knihy a nevynoříte se, dokud knihu celou nepřečtete.
ribička
  12. 9. 2010, 10:36
Čtivý, poutavý, fascinující, dechberoucí, hrůzu nahánějící..... No tak jo. Je to tak. Jen mi prostě některé události už přišly za vlasy přitažené. Je to pojítko mezi druhou a třetí knihou. Takže tak.
Ramirez85
  25. 5. 2016, 19:36
Stieg Larsson, to je prostě jiná liga (včetně výborného a dnes asi nejslavnějšího autora severských detektivek Joa Nesbøho), když se vám po rozečtené knížce začne stýskat sotva pět minut, co jste ji odložili, pak víte, že čtete něco nadprůměrného. A to je přesně případ druhého dílu trilogie Milénium. Možná že už není tak strhující jako první část (to je prostě široko daleko nejlepší krimi román ever, aspoň pro mě), ale i tak si vás hned první stránky obtočí okolo prstu a pustí vás až u posledního slova. Nebudu tu popisovat děj, ten je, i díky filmovému zpracování, dnes už jasně profláklý, každopádně způsob, kterým Stieg pohlížel na dnešní společnost (především pak na tu západní), je naprosto trefný. A jestli se v prvním dílu děj věnoval především Mikaelu Blomkvistovi, dvojka už je (konečně) víceméně jen o Lisbeth- a to je nejlepší (ne)hrdinka, jakou si jen dokážu představit. Je to zkrátka žena, která nenávidí muže, kteří nenávidí ženy. Za oknem bouřka, v uších soundtrack od Trenta Reznora a na klíně Dívku, která si hrála s ohněm- literární nirvána (ano, pokud jste to z mého komentáře ještě nezachytili, z druhé části jsem vysloveně nadšen, těším se na závěrečný díl a těším se (a mám obavy) na díl čtvrtý).
antoniana
  7. 9. 2014, 13:44
Začala jsem číst hned po prvním dílu (pondělí až středa). Ke knize mám dvě drobné výtky: Larsson si mohl odpustit vysvětlování věcí a souvislostí z předchozího dílu a výčet nábytku Ikea. I přesto mě kniha neskutečně bavila, člověk začne pronikat do další vrstvy Lisbeth Salanderové. Strašně mě bavil "zápas" Paola Roberta s bloďatým obrem a Lisbethin boj o život ala Kill Bill. Až dočtete, mějte po ruce třetí díl.
Gereth
  25. 4. 2012, 17:32
Těžko srovnávat s předchozím dílem. Do určitého bodu, který všichni spolehlivě poznáte, se příběh vleče, je plný vaty a zde bohužel i ta vata je vylíčená do nejmenších detailů. Pak se přehoupnete a je to zběsilá jízda až do ledové sprchy na konci. To co dělalo z prvního dílu skvělou detektivku je ještě umocněno, do vyšetřování se zapojuje více stran, existuje více úhlů pohledu. Autorova posedlost genderovou problematikou a levicová orientace místy okořeňuje příběh, ale místy už také překáží. V tomto směru už to začíná být až trochu moc černobílé. Ale nic, co by mě odradilo se okamžitě zakousnout do posledního kousku. // 85%
Alibero
  20. 11. 2012, 20:06
Perfektní, opravdu perfektní díl. Bála jsem se, že se u druhého dílu budu nudit, jelikož mi připadalo, že první díl byl bezkonkurenční. Avšak opak je pravdou a já se znovu ponořila do života Kalleho a Sally. Lisabeth mě nikdy nepřestane překvapovat a navždy budu tuto drobnou, tvrdohlavou a bohužel fiktivní ženu obdivovat. Žadná s dosud vytvořený postav na ní prostě nemá! Užasná a překvapivá rozuzlení, akce, netradičnost, fikce a plno dalších popsání této knihy!
Casey
  2. 9. 2015, 10:19
Ano, druhý díl je sice slabší než první, ale stále je to kvalitní detektivka, která udržuje laťku hodně vysoko. I navzdory konci přitaženému za vlasy mě čtení bavilo a celkově musím hodnotit kladně! Třetí díl na mě dlouho čekat nebude :-)
wendieta
  15. 10. 2012, 21:53
Druhému dílu musím ubrat jednu hvězdičku. Byl samozřejmě čtivý a příběh měl hlavu a patu, ale pro mě je první díl prostě lepší...a to o dost. Lisbeth je naprosto skvělá postava, vzdávám hold autorovi za perfektně promyšlené podrobnosti ohledně Lisbeth. Jsem zvědavá co dalšího ještě může přinést poslední díl. A hned potom se pustím do filmové verze Milénia (samozřejmě tu ze švédské produkce).
Tardis
  23. 8. 2015, 19:58
Velice čtivé, poněkud nelogické. Blomkvist a redakce Millénia jsou vlastně dost zbytečné a většinou dost komické postavy.
Balu
  23. 7. 2014, 20:12
První díl Milénia byl perfektní - hutný, napínavý, se svižným dějem a rozsahem (jeden ostrov s několika baráky) spíše komorní.
Ve druhém díle Milénia (tedy Dívce s ohněm) se Larsson rozmáchl více a události, jež sledujeme, opisují vlastně celé Švédsko a kořeny mají až úplně nahoře. Jako nemálo jiných autorů to ale dle mého názoru nezvládl dobře, a celé vyšetřování, které nyní vidíme ze tří pohledů, nyní povážlivě drhne a celková dějovost klesá (pro děj podstatné události se začnou dít až tak po stu stranách, přičemž ta dvojnásobná vražda zmíněná na přebalu přijde až bezmála v polovině knihy!).
Za mě osobně docela zklamání (a jen tak mimochodem, schopnost přežít u některých postav by záviděli i švábi).
23.44
  23. 3. 2014, 20:40
První půlka mi přišla trochu nudná, později děj dostal spád. Některé momenty jsou spíše fantastické, ale kniha je opět pečlivě a místy až pedagogicky propracovaná. Autor nám některé prvky opakuje, abychom snad nezapomněli.
Samael
  28. 3. 2013, 21:18
Trochu jsem se bál,že se to nemůže vyrovnat prvnímu dílu,ale klobouk dolů před Stiegem Larssonem,který ještě zvedl laťku!!Postava Lisbeth a její příběh je skvěle propracovaný a 5* rozhodně nestačí.
Lúthien Celebrindal
  20. 10. 2015, 13:26
Druhý díl Milénia jsem četla dlouhou dobu po prvním, takže nemůžu ani nechci obě knihy srovnávat, jak zde mnozí činí.

Jediné co mě nebavilo, byly dlouhé životopisné výčty zločinů, kterých se "záporáci" již dříve dopustili... ale tím se dalo prokousat. Každopádně mi Lisbeth Salanderová přirostla k srdci a minimálně ty části knihy, ve kterých vystupovala, jsem doslova hltala. Ty zbylé části jsem hltala taky, abych se zase rychle dostala k Lisbeth :-)
Elki
  29. 9. 2011, 15:52
Je pravda, že knížky se čtou lehce, svižně, není v tom nic složitého a zápletka je napínavá. Tím to ovšem končí. Autorův styl je strohý, nemastný, neslaný, chvílemi jsem měla pocit, že čtu nějakou úřední zprávu nebo protokol. Ale i tak tři hvězdy za to napětí.
Martin Klíma
  6. 4. 2016, 20:42
Fenomén pokračuje
Po veleúspěšném prvním díle této trilogie se čtenářům naskytl, troufám si říct, její neméně skvělý druhý díl.

O čem kniha vypráví tentokrát? Děj druhého dílu odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky. Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po Lisbeth zahájí celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině a hodlá ji také dokázat.

Co říci k této knize. Snad jen to, že i zde vás čeká opravdu skvěle vystupňované napětí, precizně zpracované detaily, kvalitně napsané postavy a zajímavý děj, který vás opět nebude nudit, i když má kniha rovných 608 stran.

Samotný příběh se možná zdá na první pohled jako poutavý thriller, ale při čtení získáváte pocit, jako byste byli na výpravě za hledáním morálky, která je bohužel, či bohudík zasazena do reálného prostředí a že si přejete, aby takových Blomkvistů a Salanderových bylo v našem světě více.

Jednoduše vás musí postava Lisbeth uchvátit. Jedná se totiž o směsici skvělé hackerky, pohrdavé dvacítky, dívky, která to neměla v životě jednoduché, Lary Croft, drsňačky, chytré ženy a ženy bojující za spravedlnost. Uchvátit vás také může postava Mikaela Blomkvista, novináře, člověka s dobrým srdcem, neustále si jdoucím za svým cílem a člověka bojujícího za spravedlnost.
rahzul
  18. 1. 2016, 21:02
Plně souhlasím s komentářem uživazelky Kůstka. Odhalování mrazivých tajemství kolem rodiny Vangerů bylo teda o hodně napínavější než manhunt na Lisbeth Salanderovou. Děj měl ale i tak spád a kniha se četla opět velmi svižně. Co bych autorovi vytknul byla až přilíš naivní policie a nelogické jednání některých postav.. A samozřejmě káva a obložené chleby :-D Ve třetím díle si budu čárkovat, kolik bochníků chleba postavy nakonec spořádaj B-)
VaclavB
  26. 2. 2015, 18:24
Tak první třetinu jsem protrpěl.. autor zřejmě objevil kouzlo product placementu a zatímco v předchozím díle se směšná reklama objevila jen jednou, v tomhle pořádně přitlačil na pilu... po popisu nákupu v Ikee jsem měl chuť to zavřít a dál nečíst... Ale nakonec se to zvedlo a druhá půlka je nadstandartní nářez. Okamžitě sahám po dalším dílu.
Weetr
  23. 8. 2014, 1:48
Vím, že se budu opakovat jako ostatní čtenáři. Druhý díl je podstatně slabší, než je první díl. Přesto vás jakési "rozuzlení" druhého dílu také jistým způsobem dostane a začnete si (alespoň na chvíli) libovat jako v prvním díle. Rozhodně už to není takové napínavé počteníčko jako na začátku této trilogie. Ale konec je zkrátka dobrý, dokonce víc než to. Lisbeth se všemi zatočí podle svého a vy jen valíte (v)očka na to, jak se ta zvláštní dívčina se vším, a dokonce i se svým otčíkem, vypořádá.
Pihtipudas
  7. 8. 2014, 12:36
Namlsaná prvním dílem jsem byla asi do 2/3 románu zklamaná. Zdálo se mi, že to autor zbytečně natahuje, bylo to nekonečné a pořád se nic nedělo. Četla jsem to celkem dlouho a už už jsem knihu odložila. Pak jsem se ale dostala k posledním 150 stranám a jela jsem na jeden zátah. Musela jsem to dočíst, i když mě spousta věcí štvala a chtěla bych je jinak. Ale to je můj problém, ne autorův. Po dočtení jsem se dlouho vzpamatovávala. Zapůsobilo to na mě a potřebuju nějaký čas na zotavení z těch hrůz, o kterých Larsson psal. Původně jsem třetí díl zavrhla, ale po nějaké době bych to mohla zvládnout.
P. S. Po prvním dílu mě Lisbeth nijak zvlášť nezaujala. Po druhém dílu té holce fakt fandím!
ilon-a
  16. 2. 2014, 20:37
Oproti prvnímu dílu tady kvalita už docela klesla... Prvních 200 stránek se akorát opakuje, co už bylo v prvním díle a natahuje se to. Pak se 50 stránek konečně něco děje. Dalších 300 stránek se probírá zdlouhavé a nudné policejní vyšetřování. Konec dobrý. Ale v některých věcech se v knize zabíhá až zbytečně do detailů. Takže celkový dojem trochu zklamání. Průměrné krimi. Larsson má štěstí, že dokázal psát tak čtivě.
Astonius
  13. 1. 2016, 22:54
Od autora tajemství, které je poodhalováno v 1. dílu a které mě ke knize vracelo, bych očekávala chytřejší a zajímavější děj - to kouzlo jako u Mužů, kteří nenávidí ženy, se nedostavilo. Tento díl postrádal pro mě ten magický nápad, tu záhadu, která je objasňována a má nádech chvílemi snad až mystična. To, co jsem považovala za delší rozjezd, se nakonec protáhlo a vytvořilo onu hlavní zápletku, která byla chvílemi dost nudná a bez nápadu. Baví mě číst o Lisbeth - hackerce, Lisbeth - dívce s fotografickou pamětí, Lisbeth - dívce nadprůměrně chytré a schopné vypátrat nevypátratelné, ale nebaví mě číst o Lisbeth a jejích nepravděpodobných rvačkách a akčních fyzických výkonech. Moc jsem také nepochopila začátek - myslela jsem, že snad série na sebe nenavazuje, a to ani hlavními hrdiny, protože obrázek, jaký jsem si o Lisbeth utvořila v 1. dílu, absolutně ona dívka "na dovolené" nesplňovala - prostě si myslím, že "ta" Lisbeth by těžko toužila po hotelovém přepychu nebo absolvovala tělesnou chirurgickou úpravu svého těla... Celkově mě ale kniha bavila, nestalo se, že bych ji chtěla odložit nedočtenou. Moje romantická duše se těšila na setkání Lisbeth a Mikaela, ale jak šel čas, s lítostí jsem to vzdávala - mimochodem Mikael toho v této knize moc nepředvedl. Za mě tedy spíše zklamání, i když samozřejmě stále jde o nadprůměrnou a čtivou krimi, která člověku zůstane v hlavě.
Aratar
  22. 11. 2015, 9:51
Pokud byl první díl spíše o Mikaelovi, tak druhý díl se již naprosto jednoznačně věnuje Lisbeth. Tentokrát je vyprávění vystavěno odlišně a v čtvrté části se časově opět vracíme takřka do poloviny příběhu. Musím říct, že mi zpočátku poměrně dlouhá nepřítomnost Lisbeth vadila, ale po dočtení knihy jsem tento autorův krok naopak ocenila. Larsson tím totiž vystupňoval napětí na maximum a závěrečný „terminator mode“ je pak opravdová jízda, v níž jsem si vychutnala absolutně každou stranu.
MMacicekk
  5. 4. 2015, 11:46
Slabší než jednička, nebylo to tak napínavé jak první díl, spousta věcí se opakovala. Dovolená Lisbeth se mohla klidně vynechat, pro další vývoj příběhu neměla žádný vliv. Taky si autor mohl odpustit každodenní popis postav chystajících si obložené chleby, ke konci jsem se tomu už musela smát. Ve Švédsku snad nic jiného ani nesnídají :D Konec to zachránil. Trojku si určitě přečtu.
Kulekunka
  1. 8. 2012, 0:12
Nejen současnost je zamotaná, ale i minulost. I přes značnou složitost a komplikovanost má kniha neskutečný spát a ani nevíte jak a jste na konci.
Raggen
  7. 9. 2011, 8:09
Myslím, že vše už tu bylo řečeno :o). Pro mě osobně opět kniha která se čte sama, konec měl rachlý a zajímavý spád, vůbec jsem se nemohla odtrhnout :o). I když matematika není mojí silnou stránkou tak vzorce, které se místy objevovaly byly osvěžující a vysvětlovaly částečně myšlenkové pochody Lisbeth... Dnes se jdu vrhnout na další díl, jinak asi nevydržím :D
DISP
  28. 12. 2012, 18:20
jedna z mála knih, která byla stejně dobře zfilmovaná ( Niels Arden Oplev ) jako napsaná včetně ostatních dvou dílů Milénia,...
Adam Walder
  3. 3. 2012, 1:22
Druhý díl byl opět výborné čtení, proti tomu žádná. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že je to jaksi konvertovaná jednička v trochu jiném hávu a dost dobře nemůžu pochopit ty lidi, co se hned vrhají na třetí díl. Já si dám od Millénia rozhodně na pár měsíců pauzu, bojím se že trojku hned bych si tolik neužil a zapadla by.
tomdra
  12. 2. 2012, 20:18
Stejně dobrý díl jako ten první. Fakt nic lepšího jsem ještě nečetl. Nemůžu se dočkat třetího dílu. Už se moc těším.
Trina1
  25. 7. 2011, 15:41
Opět pěkná knížka, četla se výborně, ale musím přiznat, že jednička se mi líbila o hodně víc. Přece jenom se mi zdál tento díl maličko zdlouhavější, vystupovalo tam hodně postav, ve kterých jsem se občas ztrácela a navíc - začala jsem být alergická na slovo "žabka" :).
LenkaZ
  9. 8. 2015, 19:35
Koukám, že jsem tu spíše v menšině, ale mně se druhý díl líbil snad ještě víc než ten první. A to jsem z "jedničky" byla vážně nadšená. Ponořila jsem se do života a stylu Lisbeth Salanderové, místy jí až záviděla její šílenost i geniálnost v jednom. Vůbec jsem nenacházela hluchá místa, prostě jsem jen četla a hltala každou stránku. Takže teď si jdu udělat obložený chleba a jdu číst třetí díl :)))
Dumbicek
  14. 1. 2016, 13:51
Nemůžu říct s klidným srdcem, že by pro mě byl první díl lepší než tento. Čekala jsem, že se opět nikam nebude chvátat, ale některé pasáže bych klidně nemusela číst. Trochu mi tam vadilo i dost postav, které se účastnili pátrání, ale které do něho nijak zásadně nezasáhli. Každopádně se těším na třetí díl.
Susan94
  13. 9. 2015, 19:20
Dost komplikované tuto knížku hodnotit po přečtení prvního dílu. Ano dalo se to číst, pro mě bylo rozhodně záživných prvních 150 stránek, pak jsem se "trápila" nezáživnými pasážemi, a nakonec mi to přišlo až trošku "přitažené za vlasy" nicméně od 350 jsem knížku zase "žrala". Asi tak jako všichni ostatní věřím že třetí díl bude top.
koki.veru
  3. 3. 2015, 15:10
Řekla bych, že tohle je nejlepší trilogie jakou jsem kdy četla. Druhý díl jsem přečetla během několika málo dní a četla jsem kdykoli jsem měla i třeba jen minutku volnou :) Opravdu velmi propracovaný a napínavý příběh. Jednoznačně 5 hvězdiček :)
mispulka s.
  24. 2. 2014, 15:31
Druhy dil mi prisel o něco slabsi nez první ale jinak cela trilogie byla skvela proste WOW Proste bomba moc me to bavilo!!!