Tajemstvi Chimneys

Tajemstvi Chimneys Originální název: The Secret of Chimneys

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1735-X

Knižní klub (2006) 80-242-1735-X 266

Na začátku česky dosud nevydané detektivky Agathy Christie se nejprve podíváme do Afriky. Anthony Cade tu rád opouští nudnou práci místního průvodce a nechává se svým přítelem-dobrodruhem najmout, aby do Anglie dovezl rukopis pamětí hraběte Stylptiče a svazek milostných dopisů, které před lety napsala jakási Virginia Revelová. Po příjezdu do Londýna Anthony záhy zjišťuje, že jeho úkol nebude vůbec snadný. O paměti bývalého předsedy vlády balkánského Herzoslovenska projevují enormní zájem nejroztodivnější jednotlivci i organizace. Anthony se v Anglii sotva rozkouká a už musí odklízet mrtvolu, již ve svém domě našla půvabná Virginia Revelová… Všechna dávná i současná tajemství, s nimiž se doslova trhá pytel, se nejasně vztahují k venkovskému sídlu Chimneys a právě tam se všichni svérázní aktéři příběhu sejdou. Ale záhady dál odolávají detektivům-profesionálům i sympatickému, ale velmi podezřelému Anthonymu, jenž se chtě nechtě stal detektivem-amatérem

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Venceslao90
  24. 10. 2014, 13:35
Zklamání. Agathu Christie žeru, ale tohle se hodně nepovedlo. Zápletka je úplně mimo, spousta podivných zvratů, nesympatické postavy, povětšinou nuda. Měl jsem chuť si po delší době přečíst něco od Christie, ale po Tajemství Chimneys mi zůstala v puse jen nepříjemná pachuť. Filmové zpracování je tentokrát o dost lepší než knižní předloha, i když jestli si to pamatuju dobře, tak film měl i jinou zápletku než má kniha. No v tomto případě díky bohu za to.