Šílený démant Syd Barrett a rozbřesk Pink Floyd

Šílený démant Syd Barrett a rozbřesk Pink Floyd Originální název: Crazy Diamond Syd Barrett & the Dawn of Pink Floyd

Volvox Globator - 2001
ISBN: 80-7207-447-4

Volvox Globator (2001) 80-7207-447-4 178

Zpěvák, kytarista, skladatel, vl. jménem Roger Barrett. Narozen 1946. Výrazná postava britského rocku. Začínal v souborech Geoff Mott And The Mottoes a Hollering Blues. Člen skupiny Pink Floyd. About Face, Opel, Octopus, The Peel Sessions. Úspěšná osobnost na straně jedné, těžce nemocný člověk na straně druhé. Také o tom je kniha autorů Andersona a Watkinsona, ale nejen o tom... (Založil/a: allllllllll)

#drogy  #hudba

ForFreedom
  3. 6. 2011, 18:34
Poněkud zbrklý, nepříliš propracový, dá se říct až povrchní životopis o legendě Barrettovi, nepřichází s ničím novým a převratným - ve zkratce se jedná o "pouhé" souhrnné informace jeho postupného vývoje a následného pádu, bez jakýchkoli emocí, niterných záběrů nebo Sydova komentáře... Nicméně, v pozici, v které se autor vzhledem k Barrettově paranoidnímu útraní ocitl, je to pochopitelné.
Úžasný název a skvěle zvolený obal, nicméně komplexní produkt výrazně pokulhává, udolán nespočtem zbytečných (pro obyčejné) neznámých jmen, vydavatelství a nudnými nic neříkajícími popisy z nahrávání nebo prázdné monology Pink Floydů.... 3/5
waltrk
  10. 8. 2011, 20:36
Ale me bavila fakt hodne, hele, uplne sem ji hltal. Teda necetl jsem original, teda myslim. Neprisla mi prave povrchni vubec, ja se v ni naopak orientoval vyborne. Cely to do sebe skvele zapadalo. Teda Taky myslim, ze jsem ji dal na jeden zatah, jenom s malou prestavkou na vymoceni. Jo, taky sem potom zacal nenavidet kapelu, ze ho vyhodili jako nejakyho fetaka.