Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Poslední Yankee z Bostonu

76%
4 11
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Poslední Yankee z Bostonu
Autor:
Originální název: The Intruder: A Novel Of Boston

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2001
ISBN: 80-242-0511-4
Počet stránek: 319
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 19x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2001) 80-242-0511-4 319

Psychologický román s kriminální zápletkou se odehrává v 90. letech v USA a líčí náhlé prozření muže, který celý život lpěl na tradicích své společenské vrstvy.
Čtyřicetiletý architekt miluje svou práci, které věnuje veškerý čas a domnívá se, že je nejen dobrým občanem, ale také milujícím manželem a otcem. Od dětství je mu vštěpováno přesvědčení, že jeho stará a vážená rodina, náležející k bostonské elitě, jedná za všech okolností nejen správně, ale i spravedlivě. Zločin, spáchaný na jeho ženě, přepadené a znásilněné ve vlastním domě, otřese mužovou sebejistotou a donutí ho zamyslet se nad tím, zda byl své ženě v manželství vždycky plnohodnotnou oporou. Tento čin a jeho následky na čas zpřetrhá mezi manžely pouto důvěry a konečná konfrontace s pachatelem je hořkým, ale obrozujícím momentem pro oba partnery a staví jejich vzájemný vztah na nový základ. (Založil/a: zblaznena)

(více)  

Štítky

více  
Anton Myrer Anton Myrer
*03.11.1922 - †19.01.1996

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

vojtech.kucera
100% 100% 100% 100% 100%
  23. 9. 2011, 16:35
Boston je městem, kde se svět nemění. Boston je vždy bezpečným přístavem pro jeho obyvatele, jejichž rodové kořeny sahají až k počátkům nezávislých Spojených států. Takto bývá Boston vykreslován nejenom Antonem Myrerem.
Pravda ale je, že tak jako nikdo nezastavil pokrok, který tomuto přístavnímu městu přinesl bohatství, tak nikdo nezastaví změny ve společnosti, které po druhé světové válce ve světě nastaly. A právě spojené státy byly státem, který nesl prapor počínajících globálních změn.
Anton Myrer zažil druhou světovou válku na vlastní kůži, a tak není vůbec divu, že válka se v jeho dílech objevuje velmi často, stejně jako Boston, kde žil a Harvard, kde studoval.
Hlavní postavou tohoto románu, oním posledním Yankeeem z Bostonu je Gardner Lawring – architekt vychovaný jako pokračovatel starobylého bostonského rodu.
Znásilněním jeho manželky, Anton Myrer začíná vykreslovat cestu k cíli, který byl dříve
pro Lawringa pouze zapomenutým snem ve společnosti, kde se na první místo hodnotového žebříčku dostal zisk a dříve důležité hodnoty nechal daleko za sebou.