Perla Janis Joplin

Originální název: Pearl Janis Joplin

Votobia - 1995
ISBN: 80-85885-09-3

Votobia (1995) 80-85885-09-3 276

Životopis legendární rockové a bluesové zpěvačky 60. let Janis Joplinové odhaluje dosud neznámé podrobnosti z jejího bouřlivého života a tragické smrti. (Založil/a: allllllllll)

Ellis Amburn Ellis Amburn
*??.??.1933

Clementine
  15. 9. 2012, 13:58
Tuhle knihu jsem čirou náhodou objevila v naší městské knihovně asi tak 8 let zpátky, v době, kdy jsem přičichla k hippies a Joplinka se stala (a stále jí je) mojí oblíbenkyní. Knihu jsem četla jedním dechem, měla jsem pocit, že žiju její život. Dočítala jsem ji při cestě vlakem, když jsem se svým tátou jela vlakem z Litoměřic do Moravské Třebové navštívit jeho rodiče... Na konci knihy jsem prostě začla brečet a táta se mě ptal, co se stalo a já jen prostě odpověděla "Joplinka zemřela" já vím, je mrtvá již spoustu let, ale v tu chvíli jsem měla pocit, jako by zemřel můj nejlepší přítel.... pro tuto knihu bych vraždila....
posh
  17. 8. 2014, 17:32
Inspirativní osobnost si můžete připomenout tady, třeba krásnými náušnicemi ve tvaru trsátek http://lovemusic.cz/produkt/3760-trsatkove-nausnice-janis-joplin/
Lucycheryl
  13. 3. 2014, 16:34
Určitě můžu doporučit.. pro fanoušky Joplinky je to určitě nutnost :) Dozvěděla jsem se plno nových věcí a na konci jsem si pobrečela.. prostě skvělý!!
VictimOfChanges
  27. 10. 2011, 11:10
Po přečtení knihy jsem zůstala sedět s otevřenou pusou a nevěřila, kolik toho člověk může také prožít za 27 let života. Pokud někteří lidé hodnotí Janis jen podle toho, že si píchala heroin, důrazně doporučuji knihu přečíst, už po několika stránkách vás totiž donutí názor změnit, no a na konci knihy... Však sami uvdíte.
Live fast, love hard, die young:-)