Mně 13

Originální název: Mně 13

Maťa - 1999
ISBN: 8086013642

Maťa (1999) 8086013642 80

Rané prozaické dílko známého textaře a hudebníka, vedoucího rockové skupiny Psí vojáci. (Založil/a: maris)

lusk_lusk
  20. 11. 2013, 21:17
Stejně tak jako se mladý Filip Topol rád vžívá do Kerouaca, tak i Mně 13, by se dalo lehce zařadit po bok Kerouacových děl. Je tu spousta paralel i když se nenacházíme v 50. letech v Americe, ale v Československých socialistických 80.(či jejich počátku) náboj a životní zkušenost je tu podobná. Za zády je stále něco čemu se snaží hrdina utéct a před ním život který si navzdory zatuchlé realitě hodlá řídit podle svého. Málokdo v této době dokázal život hltat po celých hektolitrech, málokdo to svede i dnes. "SakraFilipe...
Zdekal
  1. 1. 2015, 23:57
Touhle knihou pro me "za mlada" spousta veci zacalo, spoustě vecem jsem si troufl dat volný průchod, protoze tohle je o svobodě - o ulici, o Praze... Uz ani nevim, co vsechno je z toho, co k tehle knize citim, mé a co Filipa.
Strasna skoda.