Podtitul: Jeho podobenství a výroky

Originální název: The Wanderer

Vyšehrad - 2006
ISBN: 80-7021-822-3

Vyšehrad (2006) 80-7021-822-3 117

Proslulý libanonský spisovatel a malíř Chalíl Džibrán se do podvědomí celého civilizovaného světa začlenil svou významnou prózou Prorok. Čtenáři Džibrána si našli i jeho knížku aforismů a parabol Písek a pěna (Vyšehrad, 2001). Se stejnou moudrostí jako v proslaveném Prorokovi přistupuje k poselství moudrosti a lásky i ve své další práci – Poutník. Tématem prvně přeloženého dílka známého libanonského autora se stala apoteóza živoucí, pravé lásky ve všech jejích polohách – od lásky erotické až k lásce božské, jež je vlastním kořenem všeho. Ve svém „Poutníkovi“, rozsahem nevelké básni v próze, Džibrán znovu rozeznívá svou věčnou píseň. ilustrace Johana Hrabíková - Vojnárová (Založil/a: Clareee)

Myrddin33
  1. 3. 2014, 18:58
Až po několika stranách mi došlo, že jsem knihu četl již před lety. Nevím, kolik mi dala tehdy, ale určitě něco z ní ve mě zůstalo, protože mnoho příběhů jsem si dobře pamatoval. A dnes v lehce pokročilejším osobním rozvinutí mi kniha přinesla chvíle radosti a pohodového odpoutání od problémů všedních.
RockWagram
  28. 4. 2013, 13:07
Kniha, kterou snad nelze hodnotit jinak, než 100%. Chalil Gibran dokáže změnit světy mnoha lidí. Jeho schopnost popsat lidské vlastnosti a chování tak barvitě a přitom jednoduše je jedinečná.