Větrné mlýny v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Větrné mlýny v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Originální název: Větrné mlýny v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Libri - 2003
ISBN: 80-7277-153-1

Libri (2003) 80-7277-153-1 180

Autor popisuje v úvodní stati historii větrných mlýnů u nás, jejich typologii podle stavebního materiálu i technického zařízení a mj. upozorňuje na dnešní návrat k využití větrné energie (větrné turbíny). V následné encyklopedicky podle lokalit řazené části pojednává o osudech a majitelích téměř stovky zcela či alespoň částečně dochovaných staveb, ale i zaniklých větrných mlýnů. Součástí knihy je bohatá obrazová dokumentace včetně barevné přílohy. (Založil/a: slide)

Corrientes
  26. 9. 2013, 20:49
Moje oblíbená kniha o těchto obdivuhodných a krásných stavbách, které nabízí naše země. Velmi pěkné jsou v publikaci obrázky a text k jednotlivým mlýnům je akorát. Knihu jsem měl rád, a stále mám rád, a ne pouze proto, že mě pan Janoška učil v šesté třídě fyziku. :)