Podtitul: neobvyklý dialog

ISBN: 978-80-87529-03-4

Nezjištěno / Jiné (2016) 978-80-87529-03-4 210 Nakl: Alpha book
PRAGMA (2002) 80-7205-490-2 201
PRAGMA (1995)

Předpokládejme, že bychom mohli položit Bohu ty nejzapeklitější otázky – otázky týkající se lásky a víry, života a smrti, dobra a zla. Předpokládejme, že by nám Bůh dopřál sluchu a poskytl nám srozumitelné odpovědi. To se přihodilo autorovi této knihy a může se přihodit i vám. Připravte se na rozhovor. Ve skutečném dialogu, odehrávajícím se v nitru každého člověka, který se rozhodl žít v pravdě, nezáleží na tom, k jakému náboženství se přiklání, nebo zda se vůbec považuje za věřícího člověka. Základem je ochota... (Založil/a: hortik93)

Introvert
  16. 9. 2014, 10:08
No... Na tuto knihu jsem byla hodně zvědavá. Hned v úvodu mě slova, kterak autor dal knihu přečíst svým známým ještě v rukopisné podobě, a všichni plakali a smáli se, a změnily se jejich životy, a byli transformováni přinutila být ve střehu a nepolevit celou dobu četby. Myšlenky obsažené v knize mi nepřišly tak úplně neznámé - řekla bych, že se spoustou z nich jsem se již během četby jiné duchovní či motivační literatury setkala. Neale Donald Walsch průběžně vkládá Bohu do úst slova ujišťující čtenáře o svém vyvolení, která jsou vcelku shrnuta na straně 177 - ,,Jsi poslem. Zvěstovatelem. Heraldem nových poselství; hledačem a často hlasatelem Pravdy." Nevím, zda kdy existoval Prorok, který by tak strašně potřeboval neustále opakovat, že je prorok.
Na závěr knihy nalákání na dva následující díly ,,Hovorů" a příslib, že za určitý finanční obnos v USD bude zájemci zasílán pravidelný měsíční dopis.
Považuji se za člověka poměrně otevřeného, ráda srovnávám, poznávám různé filosofie, s chutí se nechávám inspirovat. Tohle pro mě ale opravdu není duchovní literatura.
Ariko
  11. 9. 2014, 22:09
Těžko soudit... Pro čtení je asi lepší, když knihu bere do ruky člověk, který se přiklání na stranu autora a uvěří v jeho pravdu. Já mu při vší snaze o empatii nedokázala uvěřit, že je jeho ruka vedena Bohem samotným. Ale samozřejmě, že proti gustu...
Al-Borak
  3. 9. 2013, 2:45
Kniha "Hovory s Bohem" patří k těm, které lze jen těžko hodnotit způsobem, jakým hodnotíme ostatní knihy. Tyto knihy zde nejsou pro uměleckou hodnotu. Nejsou tu pro formu. Řekl bych, že jde vyloženě o obsah. A obsah této knihy mi přijde skvělý. Takže je v podstatě úplně jedno jestli uvěříte, že autor knihy skutečně "hovořil" s Bohem. Koneckonců, "Bůh hovoří skrze všechny knihy".
NIPPON
  23. 9. 2012, 11:47
Knížka, kterou můžu doporučit všem, kteří hledají.

„V každém okamžiku se rozhoduješ, kým jsi a budeš. Tvůj život je vždycky výsledkem tvých myšlenek.“ - Neale Donald Walsch
cubajz
  20. 8. 2015, 11:45
První půlka mi moc nesedla, přestal jsem číst, ke knize jsem se vrátil po čtyřech měsících a druhou půlku přelouskal skoro hned. Faktem je, že ať už autor mluvil s Bohem nebo jen ventiloval své vlastní úvahy, kniha obsahuje ve druhé polovině hromadu pravd a zajímavých myšlenek a určitě stojí za přečtení,
edulla
  18. 9. 2016, 22:03
Přestože jsem spíše cynik a bývá těžké mne přesvědčit o smyslu některých věcí, poté, co jsem se prokousala začátkem knihy, jsem s úlevou zjistila, že můžu autorovy myšlenky vnímat jako inspiraci k přehodnocení toho, co mne už drahnou dobu trápí. Tato kniha je užitečný střípek do celkové mozaiky knih a pokud se člověk rozhodne brát to jako jednu z možností, jak vnímat vztahovost, víru, zdravý duchovní i duševní styl, pak ano, má smysl to číst. Nejsem věřící v tom tradičním slova smyslu, věřím ve vyšší principy a náboženství/bohy vnímám jako omezující kategorie. Proto jsem tuto rovinu v knize trochu přehlížela. Zbytek však zněl rozumně. A bylo pro mne jakožto pro člověka hledajícího celkové zacílení po syndromu vyhoření velmi pozitivní čtení.
paja777
  17. 8. 2012, 18:29
Těžko hodnotit. Není to zrovna jednoduché čtení a když už to pochopíte, tak tomu asi jen obtížně uvěříte. Ale podle knihy nemáme nic odsuzovat :-). Tak asi tak.
Pindulina
  23. 1. 2013, 9:51
Pro mě, ateistku, naprosto přijatelná věc. Nevnucuje ale inspiruje. Velice čtivá kniha a věřím, že lidem, kteří jsou v těžké životní situaci, nebo jen tápou, mají pocity úzkostí, velice pomůže. Nemá jen "hojivé" účinky, dává možnost rozvíjet vlastní myšlenky a pochopit jednoduché principy :)
hortik93
  2. 1. 2010, 14:07
Kniha, která by mohla nahradit Bibli. Není to žádné náboženské tlachání ani chytře zabalené žvásty, tahle kniha je budoucnost. :)