Skandál!

Originální název: Wicked!

Ikar - 2009
ISBN: 978-80-249-1300-1

Ikar (2009) 978-80-249-1300-1 752

Rozsáhlý román s podtitulem Příběh dvou škol je šestou prózou úspěšné a oblíbené britské spisovatelky Jilly Cooperové, která vychází v Ikaru. Energická a prostořeká rusovláska Janna Curtisová se stane ředitelkou obávané školy Larks, do které chodí problémové děti z místní chudé čtvrti. Podaří se jí navázat spolupráci s elitní soukromou školou Bagley Hall, ne však bez problémů. Po mnoha peripetiích dovede své žáky ke zkouškám a dokáže si urovnat i svůj soukromý život. Rozvětvený a mimořádně čtivý příběh hrdinů z různých generací i sociálních vrstev nabízí řadu milostných zápletek, politických intrik a humorných či dojemných epizod ze života studentů, satiru na zhýčkanou britskou smetánku a také napínavou kriminální linii. (Založil/a: kristina1980)

Jilly Cooper Jilly Cooper
*1937

dalimoni
  20. 9. 2011, 23:17
Rozsáhlý příběh, který se zabývá "soubojem" dvou škol, jedné státní, na kterou chodí především chudé děti, pocházející z těžkých rodinných poměrů a soukromé elitní školy, na kterou chodí především děti bohatých a smetánky. Ředitelka státní školy nakonec dokáže i s chudými dětmi "zázraky", získá si přízeň ředitele soukromé školy a začne jejich spolupráce. Příběh vrcholí v závěru odhalením nechutných sexuálních praktik, kdy jsou zneužívaní studenti obou škol. Z počátku jsem měl problém se orientovat ve velkém množství postav, měl jsem obavy, zda knihu dočtu, ale příběh gradoval a nedokázal jsem už pak knihu odložit. Jako člověk z oboru mě kniha celkem zaujala a hodnotím nadprůměrně 92%.