Andělé se nepůjčují

Originální název: Andělé se nepůjčují

Ottovo nakladatelství
ISBN: 978-80-7360-789-0

Ottovo nakladatelství 978-80-7360-789-0 248

Román Andělé se nepůjčují je intimní, lehce surrealistická výpověď o velké lásce, které osud vyměřil bolestně krátkou dobu. Hlavní hrdina David se jen zvolna a neochotně vrací do života po vážném zranění, jež utrpěl při dopravní nehodě. Dlouhé týdny se pohybuje mezi životem a smrtí, ale nakonec se uzdraví. V nemocnici se seznámí s Janou, která má problémy se srdcem. Zamilují se do sebe a David se po návratu domů těší, že se jejich láska bude dál rozvíjet. Leč není mu to dopřáno… (Založil/a: kristina1980)

kristina1980
  10. 4. 2011, 8:27
No :) Jak začít... asi tím, že bych měla přiznat, že kniha ode mě dostala jen tři hvězdičky. Původně jsem přemýšlela jen o dvou, ale zachránil to silný konec, který mě donutil plakat. Ani bych nepřemýšlela nad tím, jestli šlo o velkou lásku, pokud by to nebylo napsáno v samotné anotaci. Co se mi nelíbilo, byly někdy až zbytečně dlouhé a nudné pasáže ohledně popisu každého kanálu, křoví a jim podobných, které hlavní postava míjela. Dále se mi moc nezdálo zasazení příběhu do předrevoluční doby. Zde bych však ironicky začala i s chválou, kdy se aspoň člověk občas pozastavil nad absurdností různých pravidel a zákonů. Jak to lidé mohli takovou dobu vydržet? Rovněž se mi líbil autorův smysl pro humor, převážně "zapomenutá" propiska v sádrovém krunýři Davida byl vážně mazec :D Líbil se mi i skřítek, zlý a urejpaný skřítek, který Davida v knize doprovázel a myslím, že se klidně mohl objevovat častěji. A hodně se mi líbil samotný David, resp. náhled autora, jak se člověk po půl roce v nemocnici vrací do života.
Nakonec ještě kritika a to velká!!! pravděpodobně člověku, který se zabývá korekturou, jelikož tolik chyb, kolik bylo v této knize, je na ostudu!!!