... a muž ti vládnout bude

... a muž ti vládnout bude

Ikar - 2007
ISBN: 978-80-249-0900-4

Ikar (2007) 978-80-249-0900-4 184

Gabriela - krásná, chytrá mladá žena, která měla celý život před sebou. A stačila jedna drobná "chyba", jedno mylné rozhodnutí: provdat se za člověka, který jí sliboval modré z nebe. Lístky do divadla, květiny, pozornosti, vášnivé vyznání lásky. Proč až příliš často právě tak začíná vztah, který vede do záhuby? Jak je možné odlišit pravou lásku od té zničující? Anebo se člověk může tolik změnit? Gabriela se propadá stále hlouběji - hněvivé výbuchy, zastrašování, urážky, nadávky a nakonec kopance a bití. Manžel se doma potácí opilý, ohrožuje ji i děti. Ale komu uvěří okolí spíš? Jí, ženě v domácnosti se třemi dětmi, o níž manžel mezi známými i sousedy roztrušuje nenápadné poznámky, že jeho žena má psychické problémy a tajně pije, nebo váženému soudci, jemuž jdou na ruku na úřadech i na policii? A tak se Gabrielin život mění v peklo. Není kam utéct, ani vlastní matka jí nevěří a dá spíš za pravdu úctyhodnému zeti než kdysi rebelantské, nyní zoufalé dceři. Gabriela však přesto bojuje, snaží se chránit děti, proto podá žádost o rozvod, avšak i naděje jednou umírá. (Založil/a: kristina1980)

Milena Tomešová Milena Tomešová
*1958

Introvert
  15. 10. 2014, 10:53
Gabriela si prožila svoje. Stejně tak si, možná právě v tuto chvíli, prožívá svoje mnoho dalších žen. Příběh je to velmi smutný. Co mi ale na této knize přišlo nejhrůznější je právě utvrzení ve skutečnosti, jak mizerně funguje v naší zemi záchranný systém pro tyto oběti. Trochu nadsadím, ale nepřekvapilo by mě, kdyby byl oběti ve chvíli napadení přistrčen k podpisu nějaký formulář. V trojí kopii.
Barabura
  25. 2. 2012, 10:27
No co k tomu říct. Docela čtivě napsaný příběh o domácím násilí, který samozřejmně odsuzuju a všechny domácí násilníky bych pověsila za koule do průvanu a pak je ještě několik let mučila než bych je nechala bídně chcípnout v bolestech a hlady. Dále kniha vypovídá o tom, jak nesmyslně to tady v tom státě chodí, když člověk potřebuje mít zastání nebo když se chce ujmout dítěte, na které se vlastní rodiče vykašlali. Zní to neuvěřitelně, ale věřím tomu. To co vidím denně ve zprávách mě v tom jenom utvrzuje. Viz Monyová nebo ten příběh jak syn pozabíjem celou rodinu, i když ji "hlídali" před barákem policajti. Jednu hvězdu dolů dávám za to, že jsem se tam musela několikrát rozčílit nad občasnou pitomostí Gabriely. Když se přivalí hovado do jejího domu, kde už nebydlí s ožralym kámošem a ona je pustí dovnitř, tak je to opravdu demence. Ještě, když vedle v pokoji spí její tři děti. Podobných situací tam bylo víc. Jako chápu, že se může dostat do neřešitelný situace. Ale zamknout barák, a prostě neotevřít snad není tak těžký. Ještě k tomu, když už to v minulosti několikrát použila a zabralo to.
Dumbicek
  7. 1. 2016, 14:14
Je neskutečné co se dělo či děje tady u nás. Pokud je někdo vlivný tak má prostě ten druhý dost často smůlu. Spíš mě zamrzelo, jak se k tomu vyjádřila vlastní rodina. Bohužel se stává, že rodina není dokonalá, ale v takových věcech by měla držet při sobě.
hasickat
  15. 8. 2011, 16:44
Nevím, jestli se o takové knize dá říct, že je úžasná :-( Ale přečetla jsem ji jedním dechem asi za dvě hodiny. Je neuvěřitelné, co všechno se může dít i v naší zemi.
cachanell
  4. 12. 2014, 3:10
Na některé témata nemusí být spousta knih. Ale měly by být knihy, které se přečtou a lidé se zamyslí. Možná se i podívají kolem sebe. To je téma domácího násilí. Skryté násilí, které si povětšinou ženy nechají líbit. Fyzické , psychické, vyhrožování, bití ... tato knížka vše obsahuje a vypráví jeden takový příběh. Je jich opravu spousta .....
Arrietty
  7. 3. 2016, 1:31
Byrokratická zvůle a moc peněz mě děsí mnohem více, nežli neschopnost pomoci od lidí z řad příslušníků pomáhajících profesí.
A na tom se od doby, kdy se odehrál Gabrielin příběh, nejspíš vůbec nic nezměnilo. Jsem v tomto směru pesimista.
Xindlíci
  18. 6. 2016, 20:28
Skvělá kniha , přečteno na jeden zátah . A stejně , jak už tu bylo řečeno , mi na tom přišel nejhrůznější náš systém , asi proto,že s ním mám také podobně " bezvadné " zkušenosti.