Náhodné skutky statečné lásky

Náhodné skutky statečné lásky

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-534-9

BB art (2009) 978-80-7381-534-9 336

1917. Moritz Daniecki přežil boje v první světové válce. Ale za jakou cenu? Opuštěn v sibiřské divočině je odhodlán vrátit se k milované Lottě. Vzpomínka na její jediný polibek ho posilovala po celou dobu války. Leží před ním hrozná cesta přes ruské stepi. Pokud to vůbec dokáže, bude na něj Lotta ještě čekat? 1992. Leo Deakin se probudí v nemocnici kdesi v Jižní Americe. Jeho dívka Eleni je mrtvá a Leo vůbec neví kde sám je, ani jak jeho láska umřela. Dává za tragédii vinu sobě a je vtažen do víru zoufalství. Brzy však objeví něco, co navždy změní jeho život. Danny Scheinmann ve svém pozoruhodném debutu vykresluje dramatický portrét dvou mužů, kteří se udržují při životě vzpomínkou na lásku; dvou mužů, jejichž skrytý vzájemný vztah se odhalí v ohromujícím závěru, který čtenáři ještě dlouho doznívá v srdci. (Založil/a: kristina1980)

Keatin
  25. 3. 2013, 21:38
Dojmy z knihy mám takové rozpačité. Dva příběh, z nichž jeden mě teda fakt nudil a do druhého jsem byla zažraná, paradoxně. V anotaci je psáno, že závěr je ohromující...no, řekla bych, že je to poněkud nadnesený výraz. Nejsilněji na mě asi působil epilog knihy. Ale přesto dávám slušné 3 hvězdy.