Tajný život takové normální matky

Tajný život takové normální matky

Rybka Publishers - 2007
ISBN: 978-80-87067-10-9

Rybka Publishers (2007) 978-80-87067-10-9 327

Lucy Sweeneyová je "taková normální matka": žije se třemi syny, cholerickým manželem,vzpomínkami na slibně se rozvíjející kariéru a především s neustálým pocitem, že se schyluje k pohromě. Ta žena jako by přitahovala maléry, ba katastrofy. Už dávno zapomněla, kdy se naposledy milovali s manželem, hromada špinavého prádla, které nestíhá vyprat, již řadu let neklesá pod metr, a její nejmladší syn, toho času v batolecím věku, už několik týdnů používá místo nočníku odpadkový koš.
Lucy žije v permanentním stresu. A dnes si už ani nevzpomíná, proč vlastně před lety vyměnila kariéru za hektický a nepříliš uspokojivý život ženy v domácnosti.
Autorka románu nám svou sympatickou hrdinku představuje v okamžiku, kdy se v jejím životě objeví jiný muž, kterého potkává u školy, kam vodí každého rána jednoho ze svých synů, a s kterým začne flirtovat. Lucy se začne zamotávat do řetězce lží, zmatků a nedovolených tužeb, z kterých není úniku, a hrozí katastrofa… (Založil/a: kristina1980)

Fiona Neill Fiona Neill
*1966

Evelýny
  2. 1. 2015, 8:58
Nad knihou se bavíte, v některých úsecích jsem se smála nahlas, ale nějak mi tu něco chybělo. Přítomnost příběhu se zde prolíná s minulostí formou vzpomínek hlavní hrdinky, ale já se v tom někdy ztrácela. Ke konci mě docela štvalo autorčino ,,tlačení na pilu" v podobě neuvěřitelných příhod hlavní hrdinky. Ale konec je fajn. Takže díky konci 4 hvězdy.
barus.horn
  4. 10. 2014, 9:08
Tahle kniha se zařadí mezi moje oblíbené... Příběh o matce 3 dětí, která má pestrý život plný trapných situací a pohrom. Ovšem hlavní hrdinka Lucy vše zvládá přímo na 1*. Její pohotovost a spontánnost obdivuji. Kniha mne pobavila a v některých situacích jsem s Lucy soucítila, protože jsem se v nich osobně našla :-) Doporučuji jako oddechovou četbu pro zlepšení nálady.