Doktor Inzulín

Doktor  Inzulín

Knižní klub - 1999
ISBN: 80-7176-886-3

Knižní klub (1999) 80-7176-886-3 172

Románový životopis objevitele inzulínu, kanadského lékaře Fredericka Bantinga, laureáta Nobelovy ceny.
Autorka v retrospektivě sleduje život tohoto prostého, cílevědomého člověka od jeho dětství na kanadské farmě přes dobu studií a prvních zkušeností na frontě 1. světové války až do okamžiku jeho smrti. Líčí první nápady a první pokusy, jejichž cílem bylo zmírnit utrpení lidí, postižených nevyléčitelnou a zákeřnou chorobou i úskalí, kterým musel čelit. Kniha je koncipovaná jako vzpomínky a bilancování umírajícího člověka, který svůj život prožil v zájmu ostatních. (Založil/a: jasta)

Zdeňka Psůtková Zdeňka Psůtková
*30.07.1929 - †30.06.2001

cunicekb
  1. 11. 2012, 23:28
Naprosto dokonalá kniha o dokonalém zázraku a dokonalém člověku, co jej vybádal, jemuž vděčíme za jeho urputnou snahu, která zachránila a zachraňuje mnoho životů. Velmi pěkně, citlivě a realisticky napsané. Smutný konec lékařův vyobrazen skvěle, až k slzám.
Buřinka
  30. 7. 2016, 14:15
Knihu jsem četla kdysi před maruritou jako doporučenou četbu k oboru ve kterém jsem studovala... Příběh člověka, jehož objev i dnes zachraňuje spoustu lidských životů je velmi napínavý. Doporučuji :-)