Originální název: Lykke Per

Literární čajovna Suzanne Renaud - 2006
ISBN: 80-86653-09-9

Literární čajovna Suzanne Renaud (2006) 80-86653-09-9 145

Pohádkové vyprávění o chudém chlapci, kterému se splnil jeho životní sen a stal se uznávaným a slavným umělcem. Jde o půvabnou a uklidňující pohádku pro dospělé. (Založil/a: adellahor)

Ghoulman
  9. 10. 2016, 11:31
Obsahuje spoiler spoiler Já nevím, možná si z nás chtěl Andersen prostě jen tak trochu vystřelit. Považte sami – drtivou většinu děje knihy jste obklopeni idylickou, prosluněnou cestou malého Pera k jeho snu stát se velkým zpěvákem. Och ano, toto velké přání se mu dokonce i (bez výrazných překážek) splní. S jedinou malou chybičkou na kráse. Že na konci (opravdu šťastný) Per předčasně umře... Cože?!! Umře?!! Proč?!! Hm a víte co je na tom všem ještě zvláštnější? Ačkoliv to na Vás při mém popisu může působit skoro, jakoby si mistr Andersen prostě a jednoduše těsně před konce románu prohodil nějaké papíry s úplně jiným příběhem, ono to vlastně člověku v konečném důsledku ani moc nevadí. Stále je to pro něj velice povzbudivá malá knížečka. Divné.
ilon-a
  17. 2. 2013, 11:45
Šťastný Per má sice 173 stránek, ale je to malinkatá knížečka, má silné stránky a větší písmo, takže se čte hodně rychle. Já sama sem ji přečetla během jediného dne. Příběh je moc hezký, sice se jedná o román, ale má charakteristický andersenovský pohádkový ráz, takže je velmi čtivá. Na knížce se mi moc líbilo, že neobsahovala řadu jmen a člověk se tak lépe orientoval v ději - postavy byly uváděny pouze jako maminka, babička, sbormistr, paní baronka vdova, velkoobchodníkovi, lékárníkova dcera apod.