Originální název: Acts of Faith

Knižní klub - 1997
ISBN: 80-901817-3-2

Knižní klub (1997) 80-901817-3-2 301
Lucka Bohemia (1997)

Román ze židovského prostředí, v němž nad ortodoxní vírou a poslušností zvítězí láska. Hlavními postavami jsou bratr a sestra z rabínské židovské rodiny, kteří se vzbouří proti klausuře, do níž je vrhá náboženství, vymaní se z rodinné závislosti a založí si svobodnou existenci. Jejich osudy se spojují s osudem sirotka, který se po setkání s rabínem rozhodne pro dráhu katolického kněze. Láska k židovské dívce však nakonec zvítězí a román končí poněkud sentimentálním happy endem. Až do konce je kniha na úrovni - velmi dobrá psychologická kresba, upřímné hledání podstaty víry a dobroty, důraz na přísné morální zásady. (Založil/a: tomoka)

Ariko
  14. 11. 2014, 19:43
Na gymnáziu nám knihu doporučila učitelka dějepisu s tím, že se obává, že když jí začneme číst, tak se vykašleme na učení na maturitu. Samozřejmě jsem její rady neposlechla, ale její nadšení jsem nesdílela. Kniha byla pěkná a zajímavá, ale do stropu jsem z ní neskákala :)
HelenaH82
  26. 1. 2014, 20:19
Mám ráda nečernobílost postav, kterou dokáže Segal vykreslit a také propletenost a zároveň samostatnost jednotlivých životů. Kniha se čte skoro sama. Jediné, co mě rušilo a co bych vytkla, je nesprávná terminologie u jednotlivých náboženství - Timothy pravděpodobně světí neděli (na šabat)- protože je křesťan a naopak Debora se nevěnuje plně studiu bible (to je kniha křesťanská a ne židovská). I přesto je kniha skvělá a zvláště ze začátku mi připomíná knihy Chaima Potoka (které mám také ráda).
niknikita
  16. 2. 2015, 18:12
Erich Segal je skvělý vypravěč a k napsání tohoto příběhu musel proniknout do podstaty různorodých kultur a náboženství. Jenom jsem si potvrdila, jak je nesmyslný celibát a všechno, co je ortodoxní, tak díky za dobrý konec...
Zdendula
  7. 9. 2013, 0:05
Úžasná knížka. Všechny tři hlavní postavy si lehko oblíbíte. Obdivuju to, že i když se příběhem proplétají dvě náboženství, nikde není cítit, že by autor nějaké z nich sám preferoval. Dokázal obě představit naprosto skvělým způsobem. Ale není to jen o víře, je to také o lásce a životě a je to vážně super počteníčko.