Nesmrtelný odkaz Starého Egypta

Nesmrtelný odkaz Starého Egypta

Domino - 2008
ISBN: 978-80-7303-432-0

Domino (2008) 978-80-7303-432-0 277

„V rozporu s tím, co se nám neustále předkládá, nevychází primitivní křesťanská kultura ze židovsko-křesťanských, nýbrž z egyptsko-křesťanských kořenů. Judaismus ani bible nemají na zrodu křesťanství žádný podíl. Vše, co nám odkázaly, převzaly od starověkých Egypťanů.“ Tímto odvážným, pro někoho možná šokujícím tvrzením končí kniha nejvýznamnější současné francouzské egyptoložky Christiane Desroches Noblecourt. Podle autorčina názoru, opírajícího se o starší i nejnovější archeologické objevy, mají cihla, hra v kostky, abeceda, astronomie, kalendář, těhotenský test, léčení očního zákalu nebo migrény, ale také křesťanská symbolika zmrtvýchvstání a přijímání svátosti oltářní jedno společné – jsou odkazem staroegyptské civilizace. Srozumitelným jazykem a přístupným stylem, bez nabubřelých slov a učených výkladů a frází seznamuje autorka milovníky starého Egypta se všemi oblastmi každodenního života v říši faraonů, jenž se stal základním stavebním kamenem moderní vědy a kultury jakož i studnicí učenosti a humanismu, a jehož principy se mohou stát inspirací pro každého, kdo touží proniknout ke kořenům vzdělanosti. Další knihy této autorky najdete v nabídce vydaných titulů. (Založil/a: Jirka3)

Christiane Desroches-Noblecourt Christiane Desroches-Noblecourt
*17.11.1913 - †23.06.2011