Prevítovy první krůčky (Kdo to tady chodí!)
Originální název: Little Sod's Next Step (Look who’s walking!)

Argo - 2007
ISBN: 80-7203-855-9

Argo (2007) 80-7203-855-9 137
Ivo Železný (1998)
Ivo Železný (1995)

Druhá kniha série Prevítem snadno a rychle.

Původně vyšla pod názvem "Kdo to tady chodí!" (Look who’s walking!, 1994)

Sotva si rodič zvykne na skutečnost, že jeho miminko, na které se tolik těšil, není až tak rozkošné, jak si bláhově maloval, a sotva si začne (naivně) myslet, že to se svou ratolestí „umí", vytasí se prevít s novými zbraněmi.
Naučí se mluvit.
Naučí se chodit.
Křehkým věcem, jako jsou láhve whisky, kočka a vyrovnaná mysl rodičů, hrozí nebezpečí. Byl váš první rok s dítětem strašný? To nic. Ten druhý bude ještě strašnější.

Magyana
  19. 4. 2013, 12:03
Prevítovy naschvály neznají mezí, je to sice sranda, ale jsou chvíle, kdy vám zatrne. Zvláště pokud máte srovnání se svými vlastními "prevíty".
VerenaLord
  28. 2. 2013, 21:21
Myslím, že první část této série byla o chlup lepší, ale i druhý díl je místy k popukání. Líbí se mi autorův nadhled s jakým celý příběh pojal a jak popisuje myšlení a chování malého prcka.
Gigant
  24. 4. 2014, 14:18
Druhý díl série je o něco slabší než první, ale stále se jedná o slušné čtivo. Popis druhého roku prevíta opět nabízí spousty zajímavých situací, jak vytočit rodiče.

4* - 80/100.
doudlo
  27. 9. 2016, 21:45
První díl o kousek lepší, ale i tento nezklame. Prevít stále dělá naschvály, jedná přesně opačně než je očekáváno....takže vlastně nic nového, ale...... pořád mě to baví :)