Další prevít? Jen to ne!

Další prevít? Jen to ne!
Originální název: Not Another Little Sod!

Argo - 2007
ISBN: 80-240-0274-4

Argo (2007) 80-240-0274-4 150
Ivo Železný (1998)

Třetí kniha série Prevítem snadno a rychle.

Rodič zcela nepochopitelný tvor. Pořídí se miminko, a velmi brzy zjistí, že nemá tu čest se ztělesněním roztomilosti, ale se zlomyslným, zákeřným diktátorem. A vezme si z toho poučení? Jistěže ne! Sotva jeden prevít završí druhý rok života, rodiče se začnou chystat na příchod nového potomka. Prevítovo výsadní postavení je ohroženo, ale zkušený bojovník se nevzdává; a rodina se mění nikoli ve scénu sourozeneckého soupeření, ale v bitevní pole. A jako v každé válce strádá i zde nejvíce civilní obyvatelstvo: rodiče...

Magyana
  19. 4. 2013, 12:05
Prevít má bráchu, který jede ve stejných kolejích, jako jeho starší sourozenec. Knížka hodně opakuje první díl a pokud ji čtete v závěsu za prvními dvěma díly, už se ani tak moc nebavíte. Z celé trilogie je to nejslabší díl.
VerenaLord
  28. 2. 2013, 21:23
Tak nevím, třetí díl mi přišel úplně nejslabší, chybí mi ten šmrnc, se kterým byla napsaná předchozí dvě díla. Ale i tak to není špatná oddychovka, jinak to není nijak extra kvalitní četba.
Gigant
  24. 4. 2014, 14:21
Třetí a poslední díl s prevítem, třetí rok prevítova života a k tomu rok života jeho mladšího bratra - především popis před narozením. Právě části z lůna mi přišly tak slabé, že musím srazit jednu hvězdu. Prevít samotný stále jede na stejné vlně a daří se mu bavit čtenáře.

3* - 65/100.
doudlo
  27. 9. 2016, 22:00
3.díl bohužel jen čerpá z předchozích dvou dílů a jakýsi "vtip" v něm už trochu pokulhává... Rozhodně nejslabší ze všech dílů. Škoda. Ale i tak příjemné čtení, při kterém si člověk odpočne.