Dům u kanálu

Dům u kanálu Originální název: By the Pricking of My Thumbs

Knižní klub - 2001
ISBN: 80-2420-612-9

Knižní klub (2001) 80-2420-612-9 222

Tentokrát se ke čtenářům vrací Tommy Beresford a jeho všetečná žena Pentlička.\r\nKrátce po návštěvě Tommyho a Pentličky jejich teta umírá. V její pozůstalosti je i obraz jakéhosi domu u kanálu. Pentlička se rozhodne najít původní majitelku obrazu, se kterou se při minulé návštěvě tety náhodně setkala. Po staré paní ale jako by se zem slehla. Snaží se tedy alespoň nalézt dúm z obrazu. Dostává se tím ale do nebezpečí, neboť hledaný dům má podivné obyvatele i pověst...

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Buřinka
  1. 10. 2016, 21:35
Hlavními "vyšetřovateli" v tomto detektivním příběhu jsou Tomy Beresford a jeho žena Pentlička. Přestože mi k srdci přirostl více Poirot a hned v závěsu za ním slečna Marplová, tak i zde je nakonec čtenář potěšen zajímavým příběhem a stejně nečekaným rozuzlením.
miiichalka
  17. 4. 2012, 13:26
Sympaticky brzy se tu zamotává děj, závěr není překvapivý, na druhou stranu je fajn, že máte k dispozici všechny informace a při pozorném čtení dojdete sami k tomu, jak to vlastně je :)
stepuli
  1. 10. 2016, 9:56
Tommy a Pentlička se mi z hrdinů A. Christie dostali pod kůži asi nejmíň, nedokážu tak vystihnout jejich povahy a jak na co budou reagovat. To samozřejmě detektivce neubírá na kvalitě a z rozuzlení mi opět běhal mráz po zádech.
Trina1
  11. 1. 2011, 16:07
Asi tak polovina knížky se mi zdála celkem zdlouhavá, některé věci se tam stále omílaly kolem dokola. Závěr byl ovšem (jako vždy) překvapivý a nečekaný.
Když to shrnu - už jsem četla lepší knížky od Agathy.
delfinek
  26. 11. 2015, 19:34
Miluju starou Anglii a její temné příběhy,ale Pentličku, nevím proč, nemusím. Nicméně děj knihy je zajímavý a má dobrý konec.
Snad jen kousek z obsahu - cituji :
Tommy a Pentlička jsou podstatně starší,než když jsme se s nimi setkali poprvé a jejich dny jsou klidné,možná trochu nudné. Zpestřením se nakonec stává i návštěva nepříliš milované staré tety v penzionu pro staré dámy. Zde se Pentlička náhodně seznámí se záhadnou paní Lancasterovou. Zanedlouho teta zemře a v její pozůstalosti se objeví poutavý obraz domu u kanálu. Když se Pentlička rozhodne najít původní majitelku obrazu, netuší, že se rázem ocitne v ohrožení života. Po neúspěšném pátrání hledá aspoň zobrazený dům,ale tím se nebezpečí jenom zvyšuje. Záhadný dům u kanálu má totiž podivné obyvatele, v nedaleké vesnici se šíří pověsti o nevysvětlitelných vraždách, na hřbitově nachází Pentlička nesrozumitelný náhrobek... Teprve v otevřeném střetu může Pentlička objevit zvrácený důvod podivných vražd, odhalit skutečné i domnělé záhady domu u kanálu.Útok však neočekává,a tak se můžeme do poslední stránky bát o její život. Ještě,že ve staré, dobré Anglii snad bývá potrestán ten správný.
Dávám ****
Eufora
  15. 7. 2013, 17:11
Jedna z mých dalších nejoblíbenějších knih od této autorky. Abych řekla pravdu, pro mě byl závěr nesmírně překvapivý a neřekla bych, že bych na tuto verzi sama přišla. Děj se skutečně sympaticky zamotává a jedna informace s druhou se nakonec splétají v zajímavé dílo.