Originální název: Kronika o Velké Moravě

Jota - 2013
ISBN: 978-80-85617-06-1

Jota (2013) 978-80-85617-06-1 400
Jota (1993) 80-85617-06-4 339

Nové vydání úspěšného a stále žádaného titulu, přispívajícího k poznání dějin jednoho z významných období naší historie. Autor, český historik specializující se na středověké dějiny Slovanů a především na období velkomoravské, cituje písemné dobové prameny a na základě jejich interpretace podává čtenářům obraz jednoho z nejstarších státních útvarů na našem území – Velké Moravy. Útvaru, který byl významný nejen pro dějiny našeho národa, nýbrž i v širších souvislostech evropské politiky a zejména v kontextu kulturním. Lubomír E. Havlík byl mimo jiné iniciátorem a hlavním redaktorem edice historických pramenů k Velké Moravě (Magnae Moraviae Fontes Historici), na níž se podílel také autorsky. Kniha vychází u příležitosti 1150. výročí příchodu Konstantina (Cyrila) a Metoděje na Velkou Moravu. (Založil/a: Jirka3)

Lubomír E. Havlík Lubomír E. Havlík

CarolineS
  30. 1. 2013, 10:48
Zajímavě zpracované téma, výňatky z dobových kronik a hlavně objektivnost dělají z této publikace literární dílo na vysoké úrovni. Čerpala jsem z ní informace při psaní historické práce a moje požadavky naprosto splnila. Hodí se ale spíše pro odborníky a lidi zasvěcené, než pro úplné laiky.